Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zapraszamy na festyn z domowym ciastem!

Już w najbliższą sobotę 1 lipca 2023 roku od godziny 14:00 za byłym hotelem Sudety w dzielnicy Stary Zdrój wystartuje coroczny festyn organizowany przez Radę Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój i radnego Rady Miejskiej Anatola Szpur. Oprócz mocy atrakcji związanych z pokazami pojazdów specjalnych i rajdowych oraz wojskowych, odbędzie się festiwal domowego ciasta, a gościem specjalnym będzie Mieszko Matuszyk, kierowca wyścigowy i dwukrotny Mistrz Polski DN1 WSMP, reprezentujący MMM Racing.

  Czarni wygrywają z Iskrą

Muzyka, dobra zabawa i miło spędzony czas to znane punkty festynów, które odbywają się na Starym Zdroju. Najmłodsi mogą liczyć na malowanie, watę cukrową czy dmuchany zamek. Ale to nie wszystko, bo najważniejsze to możliwość zapoznania się z pojazdami specjalnymi i sportowymi, a wśród nich rajdówką Mieszka Matuszyka, dwukrotnego Mistrza Polski DN1 WSMP, reprezentującego MMM Racing.

Warto zaznaczyć, że na festynie pojawią się pasjonaci motoryzacji z grupy At Night Wałbrzych. Ponadto tradycyjnie swoje pojazdy zaprezentują Policja i Straż Miejska oraz Wojsko Obrony Terytorialnej,  będzie można zasiąść za kółkiem radiowozu i posłuchać o pracy służb mundurowych, nie zabraknie też pojazdu specjalnego Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Swoją obecność potwierdzili członkowie Klubu Forda Kotliny Kłodzkiej. Każdy festyn nie może się obejść bez dobrego jedzenia, o co zatroszczy się Poligon Smaków – Kuchnia Polowa & Grill.

W tym roku festyn został poszerzony o Festiwal Domowego Ciasta.

Chcieliśmy w tym roku urozmaicić wydarzenie o ciekawy konkurs kulinarny. Wiele osób potrafi zrobić w domu pyszną potrawę, w tym i ciasto. Naszym zamysłem była możliwość organizacji konkursu na najlepszy wypiek, który wybiorą mieszkańcy i jury. Oczywiście zwycięzca otrzyma nagrodę – wyjaśnia Anatol Szpur, radny miejski, przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój.

Zasady są proste, wystarczy do godziny 15:00 podczas festynu zgłosić swoje ciasto, a uczestnicy festynu głosują na najlepsze. Festynu nie dałoby się zorganizować, gdyby nie pomoc i wsparcie Radnych Piotra Kwiatkowskiego czy Rafała Glapińskiego, Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, grupy At Night Wałbrzych oraz MZUK-u. Rozpoczęcie imprezy już o godzinie 14:00 w dniu 1 lipca w sobotę na zielonym skwerze za byłym hotelem Sudety. Organizatorzy czekają na mieszkańców.

 

P