Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Arinze Chidom wraca do Stanów

Przyleciał do nas wprost z Oakland ze Stanów Zjednoczonych na początku grudnia ubiegłego roku. Zadebiutował w barwach Górnika w meczu z Turowem Zgorzelec notując na start 15 punktów i 10 zbiórek. Obdarzyliśmy go wielką sympatią, a przez Was został nazwany Arizona. Ku uciesze Arinze, bo jak wspomniał, tak też mawiała do niego babcia.

  Karolina wygrywa w dramatycznej końcówce
Przez cały sezon zasadniczy niemal zawsze dodawał dwie cyfry do wyniku meczu, a jego praca w obronie spędzała sen z powiek skauterom przeciwnych drużyn. Zagrał 29 meczów z średnim czasem ponad 27 minut i z średnią zdobyczą 14.9 punktów. Jego wkład pracy w dużej mierze przyczynił się do miejsca, z którego rozpoczęliśmy zmagania w play-off. Jego główną rolą były zadania skrzydłowego i niechętnie był zatrzymywany faulem, bo skuteczność rzutu wolnego na poziomie niemal 80% nie pozostawiała wątpliwości, że pewnie odbierze punkty.
Arinze w naszych barwach został MVP sezonu zasadniczego Suzuki 1 Liga Mężczyzn, oraz został wybrany przez trenerów do składu Pierwszej Piątki ligi. Arizona wrócił do Stanów, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. My będziemy go ciepło wspominać i życzymy mu powodzenia i wielu sukcesów. Nie tracimy kontaktu z Arinze i zadbamy, aby podzielił się jeszcze wspomnieniami z Polski i Wałbrzycha.
źródło: Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych
P