Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Górnik Nowe Miasto dostało szansę gry w 4 lidze!

Po tym jak z gry na poziomie Dolnośląskiej 4 Ligi, zrezygnował Zdrój Jedlina Zdrój, swoją szansę awansu otrzymał Górnik Nowe Miasto, który już przygotowuje dokumenty licencyjne.

  Wróciły z brązowym medalem

Walka do samego końca opłaciła się. Od kilku dni przygotowujemy dokumenty licencyjne. Problemem nie będzie stadion, ani infrastruktura. Problemem będzie skład personalny. Jesteśmy jednak po wielu rozmowach by wzmocnić zespół. Liczymy na to, że wszystko dobrze się poukłada i ostatecznie uda nam się w lidze zadomowić na trochę dłużej niż jeden sezon słyszymy w wałbrzyskim klubie.

Popularna Nówka ma też problem z trenerem. Po zakończeniu rozgrywek, z funkcji tej zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec. W klubie liczą jednak na to, że uda im się jeszcze lubianego trenera w Górniku zatrzymać.

Wiemy co było powodem rezygnacji Wojtka. Zrobimy wszystko żeby przeorganizować naszą pracę tak, by trener miał taki komfort, jakiego oczekiwał. Bardzo chcielibyśmy, żeby poprowadził nasz zespół w 4 Lidze – mówią działacze klubu z Nowego Miasta.

Sam zainteresowany po ostatnim meczu Ligi Okręgowej swoją decyzję tłumaczył zmęczeniem.

Jestem bardzo zmęczony. Ostatnie 3 lata były bardzo wyczerpujące. Nie było mnie w domu prawie w każdy weekend. Chcę poświęcić więcej czasu rodzinie – mówił Wojtek Błażyński.

W czasie ostatnich tygodni trener występował jednak też w drużynie z Dziećmorowic, której pomógł się utrzymać w lidze. Może jednak na rozbrat z piłką jeszcze za wcześnie?

Górnik Nowe Miasto po otrzymaniu oficjalnego pisma z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, będzie miał zaledwie 5 dni na dokończenie składania wniosku licencyjnego.

P