Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Jednak nie zagrają w 4 Lidze

O tym, że pomimo obietnic władz miasta, Zdrój Jedlina Zdrój nie otrzyma wsparcia na poziomie, które pozwoliłoby wystartować w Dolnośląskiej 4 Lidze, wiedzieliśmy już od kilku dni. Tak jak i miejscowi kibice, czekaliśmy jednak na oficjalny komunikat, który brzmi tak:

  Szczygielski zostaje w Wałbrzychu
Szanowna Społeczności Sportowa,
Z przykrością informujemy Was, że nasz klub podjął decyzję o nieprzystąpieniu do rozgrywek dolnośląskiej 4 ligi w nadchodzącym sezonie z powodów finansowych i infrastrukturalnych.
Po gruntownej analizie naszej sytuacji, Zarząd klubu, Trenerzy, Zawodnicy i inne zainteresowane strony doszły do wniosku, że nie mamy obecnie wystarczających środków finansowych, aby konkurować na wyższym poziomie. Aby osiągnąć sukcesy sportowe, wymagane są znaczne nakłady na transfery zawodników, infrastrukturę i inne czynniki rozwoju klubu. Niestety, nie jesteśmy w stanie spełnić tych wymagań z powodu ograniczonych zasobów finansowych.
Ponadto, nasza infrastruktura nie spełnia obecnie standardów wyższej ligi. Nasze obiekty sportowe, w tym stadion, szatnie i centrum treningowe, wymagają znaczących inwestycji, aby sprostać wymogom stawianym przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu, który po reorganizacji 4 ligi stawia wysoko zasady gry w tej lidze. Z uwagi nawet na brak wystarczających dokumentacji aby podjąć prace remontu szatni, nie jesteśmy w stanie zmodernizować naszej infrastruktury w odpowiednim terminie.
Decyzja o pozostaniu w obecnej lidze ma na celu zapewnienie stabilności klubu i skoncentrowanie się na strategi i rozwoju na przyszły sezon. Chcemy skupić się na wzmocnieniu podstaw, budowaniu silnego zespołu i rozwijaniu naszych młodych talentów.
Jednocześnie będziemy kontynuować prace nad poprawą infrastruktury, angażując się w lokalne projekty rozwojowe i poszukując dodatkowych źródeł finansowania. Wasze wsparcie jest dla nas niezwykle ważne, a nasza decyzja nie zmienia naszego zaangażowania w dostarczanie emocji i satysfakcji związanych z piłką nożną.
Zarząd Klubu
Wyjaśnienia i dbałość o dobro klubu jest tu jak najbardziej zasadne. Niewątpliwie jednak szkoda, że wysiłek dwóch ostatnich sezonów pójdzie na marne, co z kolei zapewne doprowadzi do zmian personalnych w składzie zespołu. Już dziś wiemy, że kilku zawodników jest bardzo rozczarowanych decyzją Zarządu i będzie chciało spróbować swoich sił na wyższym poziomie rozgrywkowym w innych klubach.