Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Patryk Rosiński wciąż w Nówce

W ostatnich latach trudno było sobie wyobrazić środek pola Górnika Nowe Miasto bez Patryka Rosińskiego. Reżyser wałbrzyskiej drużyny zostaje na kolejny sezon.

  Karolina wygrywa w dramatycznej końcówce
Uważam, że Patryk jest stworzony, a może nawet i urodzony do tego, by prowadzić najlepsze drużyny na świecie. My mamy to szczęście, że dla niego to my jesteśmy najlepszą drużyną. O Patryku mógłby naprawdę dużo powiedzieć. Jest to zawodnik kompletny. Zawodnik, który widzi absolutnie wszystko, co dzieje się na boisku. Posiada umiejętności, które pozwalają grać w wyższych ligach.
Dla mnie Patryk zawodnik jest kapitanem, o którym każdy trener marzy i którego każda drużyna powinna mieć. Zawsze i wszędzie, na boisku i poza boiskiem, jest człowiekiem, który daje daje innym najlepszy z możliwych przykładów. Zawsze spokojny, nie potrzebuje krzyku, by z jego zdaniem liczyli się wszyscy koledzy na boisku. We właściwych momentach napędza bądź wycisza drużynę. Bez Rosy szatnia i boisko nie oddychają – mówi trener Błażyński.
Sebastian Raciniewski o Patryku mówi, że jest wyjątkowy.
Nasz wychowanek. Od zawsze. Wyjątkowy, po prostu. Dla wszystkich jest to kapitan Rosa… a przez pierwsze 10 lat gry w Nówce nazywaliśmy go Rambo. Może by do tego wrócić? – zastanawia się prezes klubu.
P