Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

To, czego nie da się zmierzyć…

1500 spotkań, 192 zespoły, 900 zawodników i zawodniczek, 200 trenerów, 50 sędziów- to tylko niektóre liczby, które podsumowują Turniej Finałowy Kinder Joy of moving. Pokazują one jednak tylko suche fakty, a to, co najważniejsze było w tych zawodach, było niemierzalne!

  Z Kotwicą w Aqua o 16

Udział w Finale Mistrzostw Polski to wielka radość i zaszczyt- to nagroda za całoroczną pracę Nasza Drużyna zapracowała na udział w tym turnieju startując w kolejnych eliminacjach w Obornikach Śląskich, Miękini i Wałbrzychu. Spośród 45 drużyn na Dolnym Śląsku do Finału Ogólnopolskiego awansowały jedynie dwa zespoły: UKS Piast Głogów i my. I choć do Areny Gliwice nasz zespół jechał z debiutancką tremą, godnie reprezentował Klub i nasze miasto. Magda, Amelia, Daria, Julia i Oksana przez 3 dni rywalizowały z najlepszymi zespołami w Polsce! Dziewczyny spisały się na medal- pokazały ducha walki i charakter. Zagrały najlepiej, jak w danym momencie pozwoliła im dyspozycja. Nie odpuszczały, walczyły o każdą piłkę mówią o turnieju w wałbrzyskim klubie.

W ostatecznej klasyfikacji wałbrzyszanki zajęły 23 miejsce.

Te zawody to duma, gdy można odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego reprezentując Dolny Śląsk; to ekscytacja, gdy Reprezentanci Polski są na wyciągnięcie ręki i kibicują podczas Twojego spotkania. Te zawody to ta tytułowa “joy”- radość i niesamowite, niezapomniane wrażenia! Podsumowując nasz debiut w tej znakomitej imprezie pragniemy serdecznie podziękować naszym zawodniczkom za zaangażowanie i systematyczną pracę, czego efektem było wicemistrzostwo Dolnego Śląska i możliwość walki w Turnieju Finałowym cieszą się w klubie.

P