Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Stefański spróbuje sił w IV lidze

Kolejnym zawodnikiem Górnikiem Nowego Miasta zostanie Szymon Stefański. Młody zawodnik chwalony jest nie tylko przez trenera pierwszego zespołu. Duże uznanie o jego umiejętnościach ma również trener grup młodzieżowych.

  Wifama lepsza od Chełmca

Szymon to wychowanek naszego klubu. Chwilowo związany był z Górnikiem Wałbrzych, na szczęście wrócił do nas rok temu. Przez ten ostatni sezon dał się poznać jako utalentowany młody zawodnik. Uważam, że Szymon ma możliwości, które pozwalają grać na wielu pozycjach. Jest mądry, ambitny, poszukuje różnych rozwiązań na boisku. Jest spokojny i koleżeński – cieszę się, że z nami zostaje. Myślę, że Szymek jest przyszłością naszego klubu, i nie tylko naszego. Ma talent a do tego ciężko pracuje na treningach, nigdy nie marudzi. Szymon to diament, który musimy oszlifować – mówi trener Błażyński.

Gra na IV-ligowych boiskach będzie prawdziwym poligonem doświadczalnym.

O Szymonie można mówić w samych superlatywach. Jest bardzo skromny, nigdy nie wychodzi przed szereg. Bardzo grzeczny i spokojny – aż za spokojny. Jest niezwykle pracowity. Uważam, że nie dostał jeszcze takiej szansy jaką powinien, właśnie przez to, że nie potrafi jeszcze “przepychać się” by zostać zauważonym – dodaje trener Arkadiusz Nowomiejski.
P