Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Trener Błażyński po trzech z rzędu porażkach

Po trzech przegranych meczach wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na reakcję ze strony sztabu szkoleniowego Górnika Nowe Miasto. Trener Wojciech Błażyński już po meczu starał się tonować niezadowolenie nie tylko zawodników, ale i kibiców, zwracając szczególną uwagę na możliwości zespołu i postęp jaki zrobił w ciągu zaledwie dwóch wcześniej rozegranych kolejek.

  Rozdali 10 kompletów medali

Zniecierpliwienie zawodników i kibiców jest pokłosiem wcześniejszych sukcesów. Wszyscy związani z klubem przyzwyczaili się do zwycięstw i panowania na boisku. To już kilka lat jak wałbrzyski zespół ostatni raz przegrał więcej niż jedno spotkanie, nie mówiąc o dwóch czy trzech z rzędu. Zderzenie z Koleje Dolnośląskie 4 Ligą okazuje się więc bolesne. Nie oznacza to jednak, że nie da się z tego wyciągnąć wniosków.

Po kilku godzinach oczekiwań, na profilu społecznościowym klubu ukazała się szeroka wypowiedź trenera Błażyńskiego:

Nie chce opowiadać o jednym meczu, chce opowiedzieć o naszym stanie w jakim teraz się znajdujemy, Niektórzy tego nie rozumieją ale nam jest naprawdę ciężko, nie jesteśmy przyzwyczajeni do przegranych tym bardziej że jesteśmy drużyną która próbuje grać w piłkę. Za jakiś czas jestem pewny, że droga która Nas prowadzi da punkty upragnione i radość, jesteśmy w nowym świecie musimy przez to przejść i nauczyć się cierpliwości, nie ma u Nas złości z martwienia bo jesteśmy dumni ze reprezentujemy klub w którym uczyliśmy się biegać od najmłodszych lat, wiemy gdzie jesteśmy i jesteśmy świadomi co robimy jak robimy i jaka drogę musimy przejść żeby było lepiej, graliśmy z drużynami którzy mają w swoich szeregach byłych zawodników na szczeblu centralnym czyli ekstraklasa lub 1 liga 2 liga, my mamy drużynę złożona z młodych bardzo młodych zawodników, uczymy się cały czas, nabieramy doświadczenia, mnie osobiście duma rozpiera jak widzę 16, 17, 18 letniego naszego zawodnika który na tle tych ” wyjadaczy” grają jak równy z równym, chociaż wyniki tego nie odzwierciedlają, myślę że z czasem napsujemy krwi nie jednej drużynie, wczorajszy mecz zamykamy i skupiamy się na najbliższym przeciwniku, jeszcze raz powtórzę uczymy się grać i nabieramy doświadczenia, jestem naprawdę dumny z całego klubu a przede wszystkim z chłopaków bo wiem i widzę ile poświęcili i poświęcają czasu by stawać się lepszymi i być w tym miejscu w którym jesteśmy. Dziękuje bardzo przede wszystkim kibicom, a także przepraszam, ale proszę zrozumieć, staramy się grac jak najlepiej, My Wierzymy a Wy dajecie nam wiarę przychodząc na nasze mecze, będziemy się dalej starać i robić wszystko co w naszej mocy żeby uszczęśliwić nie tylko naszych kibiców ale przede wszystkim Siebie.

Trudno się nie zgodzić ze słowami trenera, który nie tylko zna swój zespół od środka, ale ma też doświadczenie boiskowe. Taka wiedza na pewno pozwoli wysuwać daleko idące wnioski, które pozwolą słowa przełożyć na wyniki sportowe.

P