Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Miners w barażu o półfinał

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Miners Wałbrzych podejmował Warrior Sieradz. Zwycięstwo dawało szansę gry w meczu barażowym o prawo występu w półfinale Mistrzostw Polski.

  Rozdali 10 kompletów medali

Wałbrzyszanie zagrali bardzo odważnie. Już pierwsze akcje pokazały, że w tym starciu będą chcieli zrobić wszystko by zakończyć je zwycięsko. Kapitalny początek i szybkie prowadzenie uśpiło gospodarzy. Wykorzystali to wojownicy z Sieradza, którym już w pierwszym podejściu doprowadzili do wyrównania.

 

Miners nie pozwolili jednak gościom rozwinąć skrzydeł i jeszcze przed przerwą dołożyli 3 przyłożenia i 2 podwyższenia wyniku za 1 punkt. Wysokie prowadzenie pozwoliło na spokojniejszą grę w kolejnych kwartach. Warriors zmniejszyli co prawda straty, ale to wciąż zespół z Wałbrzycha brylował w grze ofensywnej. Kolejne 2 przyłożenia i wysoka wygrana stała się faktem.

Dzięki skutecznej grze Miners Wałbrzych zagrają w meczu WildCards (baraż) o półfinał Mistrzostw Polski. Mecz zostanie rozegrany w Wałbrzychu. Planowany termin spotkania to 21/22 października 2023.

Miners Wałbrzych – Warriors Sieradz 38:12 (26:6)

P