Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Budujemy stadion na Nowym Mieście!

W Hali Lekkoatletycznej na Nowym Mieście prezydent Wałbrzycha podpisał umowę z przyszłym wykonawcą projektu. Bez wątpienia było to historyczne wydarzenie, na które wałbrzyscy kibice czekali od wielu lat.

  Gorce wygrywają w dziesiątkę
Umowa z wykonawcą podpisana, budujemy stadion na Nowym Mieście! Wczoraj w towarzystwie przedstawicieli wałbrzyskich klubów sportowych podpisaliśmy umowę z wykonawcą przebudowy stadionu przy ul. Chopina. Powstanie stadion wielofunkcyjny zarówno dla lekkoatletów jak i piłkarzy. Przebudowa obejmie między innymi modernizację boiska głównego trawiastego wraz z areną lekkoatletyczną. Wykonane zostaną trybuny z pełnym zadaszeniem i z możliwością rozbudowy. Powstanie również zaplecze sportowe wraz z wyposażeniem, budynku kasowego oraz budynku pomiaru czasu. Roboty budowlane potrwają maksymalnie 24 miesiące. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli dopingować naszych wałbrzyskich sportowców na przepięknym obiekcie na Nowym Mieście. – usłyszeliśmy podczas spotkania.
Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu i została nim firma Moris Polska, która będzie musiała zadbać o nową murawę, system nawadniania i odwodniania. Doczekamy się także nawierzchni sportowych bieżni wraz z malaturą.
fot. UM Wałbrzych
Przy podpisaniu umowy obecni byli również przedstawiciele klubów dla których głównie skierowany będzie obiekt:
P