Derby dla Górnika

W sobotnim starciu 1. ligi koszykówki mężczyzn doszło do kolejnego spotkania derbowego, w którym ekipa Górnika Zamek Książ Wałbrzych pokonała drużynę WKK Wrocław.

Dobry początek grupy U12

Kibice z Wałbrzycha trochę obawiali się meczu we Wrocławiu. Górnik, męczy się w tym sezonie, co z kolei było swoistego rodzaju hamulcem w przewidywaniach, ale od samego początku meczu widzowie byli świadkami zaciętej rywalizacji obu zespołów. W pierwszej kwarcie zawodnicy Górnika walczyli i udało im się ją zwyciężyć 22:18. Do przerwy prowadzili 46:43.

Po zmianie stron wałbrzyszanie zagrali bardzo mądrze. Równy wynik w dwóch kolejnych kwartach przy jednocześnie dobrej dyspozycji w defensywie pozwolił biało-niebieskim powiększyć przewagę, której nie wypuścili już do końca spotkania. Była to trzecia wygrana w ciągu zaledwie 7 dni.

Dobre zawody rozegrał były gracz Górnika, Mikołaj Stopierzyński, który zdobył aż 20 punktów. Jednak nie tylko Stopierzyński zasłużył na wyróżnienie. Po drugiej stronie barykady świetny mecz zanotował Piotr Niedźwiedzki (17 punktów, 12 zbiórek). Po 15 punktów rzucili Krzysztof Jakóbczyk i Konrad Dawdo.

WKK Wrocław – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 75:88 (18:22 | 25:24 | 18:21 | 14:21)