Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Victoria w wysokiej formie

Nieudany mecz w 1 kolejce sezonu sprawił, że trenerka Dominika Daszkiewicz-Kwadrans musiała szybko zniwelować braki. Po świetnym występie w starciu z Otmętem Krapkowice, śmiało można powiedzieć, że wprowadzone zmiany były strzałem w dziesiątkę.

  Wróciły z brązowym medalem

Już sam początek meczu pokazał, że Victorianki grają z dużo większą swobodą. Wysoki mental poparty doskonałym przygotowaniem fizycznym plus genialny doping niósł Victorię nie tylko do zwycięstwa, ale wręcz do pogromu.

Wyciągnęłyśmy wnioski z pierwszego meczu i ten zagrałyśmy już na swoim poziomie, weszłyśmy bardzo dobrze w mecz co podbudowało nas na resztę czasu, a co najważniejsze grał dzisiaj cały zespół i każda dołożyła cos od siebie – mówiła po meczu Patrycja Barna.

Do świetnych ofensywnych popisów doszła twarda gra w obronie z świetną w bramce Martą Lewalską.  Zawodniczka ze Świebodzic wpuściła raptem 3 gole broniąc na około 75% skuteczności. Interwencje Marty Lewalskiej, rzuty Justyny Staroń, ale przede wszystkim postawa całej drużyny spowodowała, że mimo wymiany ciosów w końcówce, to Victoria była górą.

Po naszej poprzedniej porażce z dziewczynami miałyśmy cel, aby pokazać nasze prawdziwe umiejętności. Każda z osobna dołożyła swoją cegiełkę na meczu, co przyniosło świetny rezultat w postaci wygranej. Dziewczyny bardzo pomagają mi w obronie, dzięki czemu mam łatwiejsze rzuty do odbicia. Uwielbiam atmosferę jaka tam panuje, jak i sam skład zawodniczek i sztab szkoleniowy – mówiła Marta Lewalska.

Bardzo pozytywnie o grze drużyny wypowiadała się też wielokrotna reprezentantka kraju.

Dziewczyny zagrały bardzo dobry mecz. Widać było u nich skupienie już od rozgrzewki. Skuteczność w ataku i mocna obrona zapewniły nam wysoką wygraną. Mecz z Krapkowicami był na tyle ważny, że wysoka wygrana podniosła nas na duchu po meczu z Olkuszem. Mam nadzieję, że już w następnym miesiącu wrócę na parkiet i zacznę dokładać swoje cegiełki do wygranych spotkań – chwaliła drużynę Martyna Szczepanik.

Victoria Świebodzice – Otmęt Krapkowice 33:15 (16:5)

Bramki dla Victorii rzuciły:

  1. Justyna Staroń (11)
  2. Justyna Adamczewska (5)
  3. Patrycja Barna (5)
  4. Patrycja Jałowicka (5)
  5. Julia Wlazło (4)
  6. Gabriela Leśniańska (1)
  7. Kinga Tkacz (1)
  8. Natalia Wojas (1)

fot. Mariusz Rolla

P