Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Częstochowa pokonana!

Za nami genialne widowisko z doskonałym zakończeniem. Wałbrzyszanie pokonali AZS Stoelzle Częstochowa, z którym w ciągu 3 lat przegrali niemal wszystkie spotkania. Biorąc pod uwagę układ tabeli, było to zwycięstwo za tzw. 6 punktów.

  Jakub Krzpiet w II rundzie Mistrzostw Europy

Wypełniona po brzegi Hala Wałbrzyskich Mistrzów żywiołowo reagowała na poczynania siatkarzy. KPS Chełmiec Wałbrzych zagrał bardzo dobre zawody, które rozwijały się z każdą kolejna akcją. Pierwszy set wygrany przez gospodarzy do 19, wprawił wszystkich w dobry nastrój. Nie oczekiwaliśmy tak łatwej przeprawy, ale dobra gra Marcina Derenia na siatce, dobry serwis czy wysoki procent skuteczności w obronie zrobiło swoje.

Dużo trudniej o sukces było w drugiej odsłonie. Goście zagrali zdecydowanie lepiej zagrywką. Szybko też kończyli swoje ataki. Grę Chełmca odmieniło dopiero wejście Michała Jerzyka, który najpierw poprawił rozegranie, by chwilę później dołożyć do tego dobrą zagrywkę. To natchnęło zespół do wali. Gospodarzom udało się odrobić 8-punktową stratę i 3 piłki setowe. Genialne zachowanie w końców Dawida Szymków dało drużynie cenną wygraną.

Trzeci set okazał się już tylko formalnością. Świetna gra przy doskonałej atmosferze na trybunach pozwoliła szybko zakończyć rywalizację. Komplet punktów zostaje w Wałbrzychu. MVP spotkania został Marcin Dereń.

KPS Chełmiec Wałbrzych – AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 27:25, 25:18) 

P