Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wałbrzyszanin walczy o Mistrza Europy!

9 marca we francuskim Caen wałbrzyszanin Michał ,,Szczupson” Leśniak (18-2-1, 5KO) stanie przed szansą wywalczenia tytułu Mistrza Europy w kategorii półśredniej. Jego przeciwnikiem będzie posiadający pas EBU reprezentant gospodarzy Jordy Weiss (31-0-1, 3KO). Warto zaznaczyć, że EBU to ta główna organizacja pięściarska na Starym Kontynencie. Michał Leśniak jest zawodnikiem grupy Tymex Boxing Promotion.

  INFLUENCER COUPLES BE LIKE 🤣 #shorts #comedy #satire #parody #relatable #couple #couplegoals

Michał trenuje w Dzierżoniowie ze szkoleniowcem Piotrem Wilczewskim oraz we Wrocławiu. Przypominamy, że 10 marca wałbrzyszanin Michał „Szczupak” Leśniak (18-2-1,5 KO) stanął znów na ringu. Ta walka była ekscytująca i właściwie skończyła się “wojną na pięści”, którą ostatecznie wygrał. Michał już nie raz i nie dwa pokazał, że ma serce do walki, przygotowanie kondycyjne i motoryczne. Czujny w ringu i nieustępliwy. Teraz stanie o tytuł Mistrza Europy! 

Według pierwszego terminu miałem walczyć z Weissem w październiku. Ja się przygotowywałem do tej walki od września. Ale Hiszpanie złożyli protest i ta walka została przeniesiona z końca października na marzec. Jej termin został ogłoszony 1 grudnia, dzięki czemu miałem więcej czasu na przygotowanie, bo aż trzy miesiące – tłumaczy Michał Leśniak.

Miałem wielu sparing partnerów, dużo więc sparowałem, czasem trzy razy w tygodniu. Jestem również dobrze nastawiony mentalnie, nie mam żadnych wątpliwości: jadę po swoje, w głowie mam dobrze poukładane. Jeśli chodzi o sprawdzenie przeciwnika, to Michał stwierdził, że z trenerem Piotrem Wilczewskim oglądali ostatnie walki przeciwnika. Oglądałem jego ostatnią i przedostatnią walkę, więc na dzień dzisiejszy plan mamy z treneram ułożony. Oczywiście walka może pokazać, że rywal przygotuje dla mnie coś innego. Starcie pięściarzy już 9 marca we francuskim Caen! – dodaje wałbrzyski bokser.

Już wiadomo, że walka będzie emitowana na kanale paper view https://punchtime.tv/live/weiss-lesniak/