Julia Zalewska i Hubert Kwieciński najlepsi w Szczawnie Zdroju

Julia Zalewska i Hubert Kwieciński okazali się najlepsi w 3. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym, które w dniach 1 – 3 marca rozegrano w Szczawnie Zdroju.

Kamil Jasiński odchodzi ze Zdroju

Zwycięstwo reprezentującej KS AZS Wrocław, Juli Zalewskiej można traktować jako swoistego rodzaju niespodziankę. Rozstawiona z numerem 21 zawodniczka, nie miała łatwej drogi do finału. Swoje starty w fazie grupowej Julia rozpoczęła od dwóch porażek i jednego zwycięstwa. Przełożyło się to na konieczność gry w barażach, które były przepustką do udziału w fazie pucharowej turnieju głównego.

Julia Zalewska zaprezentowała się jednak wyśmienicie. Zwyciężyła w kolejnych pięciu pojedynkach i zameldowała się w finale. W pojedynku o 1. miejsce reprezentantka Dolnego Śląska zagrała z pasją i dużym zaangażowaniem. To pomogło jej pokonać turniejową jedynkę. Brązowe medale w Szczawnie-Zdroju wywalczyły Julia Szarmach (Ostródzianka Ostróda) i Lena Puzio (ZKS Zielona Góra).

W gronie młodzików niespodzianki nie było. Faworyt turnieju nie zawiódł i aż do końca nie miał sobie równych. W wielkim finale Hubert Kwieciński pokonał Mikołaja Pilcha 3:0 (13:11, 11:7, 11:7). Udział w najlepszej 32-ce zakończyli także Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska) i Antoni Flis (KU AZS UE Wrocław).