Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Przed nami 3 edycja turnieju!

Podobnie jak w roku ubiegłym Dolnośląski Klub Curlingowy „Dzik” Świdnica, zorganizuje Świdnicki Turniej Curlingowy, który organizowany jest od 2022 roku i stał się już wydarzeniem cyklicznym. 

  Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

W 1 edycji turnieju udział wzięły 22 drużyny z całej Polski, w kolejnej edycji w turnieju wzięły udział już 24 drużyny, z czego 2 drużyny z Niemiec i 1 z Czech.

Organizowany przez nas 3. Świdnicki Turniej Curlingowy cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednie. Założyliśmy rozgrywki dla 36 drużyn i już po niecałych 2 tygodniach liczba otrzymanych zgłoszeń przewyższyła liczbę dostępnych miejsc.

Nasz turniej jest wydarzeniem sportowo-towarzyskim, które łączy miłośników tej ciekawej, choć jeszcze mało znanej dyscypliny sportu. W tym roku będziemy gościć zawodników zarówno początkujących, jak również bardziej zaawansowanych, juniorów, seniorów, zawodników na wózkach oraz osoby niesłyszące. Na liście mamy zgłoszone drużyny z całej Polski (m.in. Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk), ale również z Chemnitz w Niemczech oraz sporą reprezentację naszych południowych sąsiadów (drużyny z Brna, Trutnova, Nowego Miasta nad Metują oraz Pragi). Będziemy również gościć zawodników z Ukrainy, Słowacji, Francji i Kanady. 

Bartosz Łobaza fot. WCF-Iain Jamieson

Organizowane przez nasz Klub wydarzenia sportowe cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy z trybun świdnickiego lodowiska mogą bezpłatnie oglądać zmagania drużyn. W lokalnych portalach internetowych, a także w audycjach radiowych pojawiają się relacje z wydarzeń. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach są zawsze pod wrażeniem zarządzanego przez OSiR lodowiska oraz wyrażają pochlebne opinie o naszym mieście. Po zakończeniu rozgrywek nasz Klub otrzymuje liczne pochwały w związku ich organizacją.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, otrzymaliśmy wsparcie organizacyjne naszych lokalnych przedsiębiorców – Pana Bolesława Uryasza ze Skupu złomu i metali nieżelaznych, Winnicy Świdnickiej, wytwórni napojów CUDO Kombucha, Sadu Burkatów, Palarni Kawy Blend. Naszymi działaniami zainteresowały się również świdnickie firmy Sonel oraz Salon optyczny Oczko, a także wałbrzyska firma Profielnorm Easte oraz CSM Zbrojarnia z Wrocławia, które  postanowiły wesprzeć finansowo organizowane przez nas święto sportu.

Cieszy nas, że coraz więcej osób zauważa potencjał w naszych działaniach i wyciąga do nas życzliwą dłoń. Chcielibyśmy, aby curling, który w naszym kraju jest wciąż jeszcze niszową dyscypliną sportu, stał się rozpoznawalny i zyskał nowych pasjonatów. Wierzymy, że promocja wydarzenia w lokalnych mediach pomoże nam dotrzeć do dużej liczby odbiorców, dzięki czemu curling i miasto Świdnica zyskają na popularności.


Termin: 22-24 marca 2024r.

Start turnieju w piątek 22 marca 2023 ok.  godz. 8:00.

Miejsce: Dolny Śląsk, Świdnica, Lodowisko OSIR – ul. Śląska 35B.

http://curling.swidnica.pl

https://www.facebook.com/dolnoslaski.curling/

P