Porażka, ale i świetny mecz Chełmca

Kapitalne widowisko, wiele emocji i wspaniała walka do samego końca sprawiła, że o meczu Chełmca z Silesią Mysłowice możemy mówić wyłącznie dobrze.

Nasi bokserzy na Suzuki Boxing Night

Pierwszy set potoczył się po myśli gości. Silesia wygrała do 19 i wydawało się, że w kolejnych partiach sytuacja się powtórzy. Kiedy jednak w drugiej odsłonie wałbrzyszanki zaczęły seryjnie zdobywać punkty, w serca zawodniczek wlewała się wiara w wygraną. Przyniosło to piorunujący skutek i efektowne zwycięstwo w kolejnej partii.

Prowadzenie 2:1 w meczu pozwoliło na wprowadzenie do gry trochę więcej luzu. To zaś ułatwiło gościom grę i po kolejnych 30 minutach mieliśmy już remis oraz przedsmak piątego seta. W tie-breaku Chełmiec zaczął dobrze. Rywalki potrafiły jednak opanować sytuację i zakończyć mecz z 2 punktami na koncie.

Dzisiejszym założeniem na mecz było walka o każdą piłkę oraz czerpanie przyjemności z gry. Byłyśmy świadome kto stoi po drugiej stronie siatki oraz z tyłu głowy ciążyła myśl ,że spotkania z Mysłowicami nigdy nie należą do najłatwiejszych. Mecz zaczęłyśmy dość nerwowo i niepewnie , lecz z biegiem czasu nasza gra napędzała się i wynik zaczął wyglądać zdecydowanie korzystniej. Nie ukrywam ,że zmarnowałyśmy swoja okazję na pełną pulę punktów w 4 secie więc na pewno niedosyt pozostał – mówi Aleksandra Małodobra.

Po dzisiejszym spotkaniu chciałbym pogratulować swojemu zespołowi postawy na boisku. Dziewczyny pokazały charakter i wole walki z wyżej notowanym rywalem. W szczególności dobrze funkcjonowaliśmy w systemie blok-obrona, udało się wybronić kilka niesamowitych piłek. Dziewczyny grały na swoim bardzo dobrym poziomie, niesione dopingiem wałbrzyskich kibiców, którym z tego miejsca należą się wielkie brawa! Mental w tym meczu pozwolił nam toczyć równą walkę z zespołem z Mysłowic. Po dłuższej nieobecności wreszcie mogliśmy zobaczyć Agatę Olejniczak, która spragniona gry rozegrała świetne zawody. Mam nadzieje ze do końca sezonu będziemy kolektywem i przypieczętujemy dobry sezon dwoma kolejnymi zwycięstwami – chwali zespół trener Marek Olczyk.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Silesia Mysłowice 2:3 (19:25, 25:20, 25:15, 23:25, 11:15)