Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Po raz ósmy zagrają dla Kuby

Osiemnaście zespołów z Polski i Czech weźmie udział w ósmej edycji Memoriału Kuby Marcinkowskiego. Jeden z dwóch sztandarowych turniejów organizowanych przez ŚKPR Świdnica od piątku do niedzieli (15-17.03.2024) odbędzie się w hali Zawiszów i hali SP 105 w Świdnicy.

  Paweł Orawiec w Zdroju

Jakub Marcinkowski (2000-20015) był jednym z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej. Był liderem zespołu na młodzików ŚKPR-u na boisku i poza nim. Imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Występował na pozycji prawego rozegrania. Zmarł w trakcie turnieju finałowego Pucharu ZPRP Młodzików w Kielcach. W swoim ostatnim meczu przedwcześnie zakończonej kariery rzucił osiem bramek drużynie Ostrovii.

Młodzicy zagrają w hali Zawiszów. Obok dwóch zespołów gospodarzy ŚKPR ’09 i ŚKPR ‘10 wystąpią: TS ZEW Świebodzin, SKS KUSY Kraków Piłka Ręczna, UKS Chrobry Żórawina, Śląsk Wrocław, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie – SPR Bór Joynext i Siódemka Miedź Huras Legnica.
Chłopcy zagrają w SP 105. Zobaczymy: ŚKPR ’11, ŚKPR ’12, Chrobry Żórawina ’11, Chrobry Żórawina ’12, MKS Nielba Wągrowiec – piłka ręczna I, Nielba Wągrowiec II, Dzieci UKS “Olimp” Grodków, Bór Oborniki Śl. Siódemka Huras Legnica i Házená Náchod.