Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nowe twarze wałbrzyskiej Ekstraligi

AZS PWSZ Wałbrzych nowy sezon Ekstraligi rozpoczął z mocnym przytupem. Jak do tej pory drużyna rozegrała cztery ligowe spotkania zakończone zwycięstwem, co przełożyło się oczywiście na 12 punktów w klasyfikacji generalnej najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim kobiecym futbolu.

Zespół tradycyjnie już uległ sporym zmianom w kwestii zawodniczek. Z Wałbrzychem pożegnało się w sumie aż dziewięć piłkarek.Team szkoleniowca Kamila Jasińskiego jednak na tym nie ucierpiał. Wręcz przeciwnie! Doświadczone akademiczki zgrały się dosyć szybko z młodymi, nowymi twarzami, które dołączyły do wałbrzyskiej jednostki. Dodatkowo – grają, bronią, atakują i punktują!

Czas przedstawić nowe postaci PWSZ, które już zdążyły zyskać sympatię kibiców.
Jagoda Sapor – bramkarka ze sporym bagażem doświadczeń na ekstraligowych, jak i reprezentacyjnych boiskach. Swoją piłkarką przygodę w kobiecej drużynie zaczynała w GSS Grodzisk Wielkopolski skąd trafiła do drugiego zespołu Medyka Konin.
Następnie otrzymała szansę gry w bramce AZS’u Wrocław na poziomie Ekstraligi. Regularnie występowała w barwach reprezentacji U17 oraz U19. Na co dzień reprezentuje markę A.J. Sports, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży rękawic bramkarskich. Jagoda planuje podjąć studia na kierunku pedagogika na wałbrzyskiej PWSZ. Należy wspomnieć, że w nowym sezonie Sapor broni w każdym spotkaniu wałbrzyskiej ekipy.
Natalia Piątek – bramkarka od lat walcząca z drużyną Stomilanek Olsztyn o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Aktualna reprezentantka Polski U19. Stanowi także mocną bramkową siłę jak Sapor.
Karolina Ostrowska – defensorka, Mistrzyni Europy U17 z 2013 roku, Mistrzyni Polski U19 z 2016 roku w barwach AZS’u Wrocław, jedna z trenerek reprezentacji Dolnego Śląska w rozgrywkach do lat 16. Doświadczona obrończyni ostatniej wiosny, jak i zimy (futsal) grała w I ligowym ISD-AJD GOL Częstochowa.
Wiktoria Kuciewicz – środkowa pomocniczka z krwi i kości, potrafi również zagrać w obronie. Dla wychowanki LUKS Sportowej Czwórki Radom rok 2017 był niezwykle udany biorąc pod uwagę jej występy w ekstraligowym AZS PSW Biała Podlaska, wywalczenie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski U19 oraz występy w reprezentacji Polski U19.
Anna Zając – ofensywna piłkarka, która od lat stanowiła o sile młodzieżowej drużyny Medyka Konin. Wcześniej grała w KKS Kalisz. Zdobywała kolejno brązowy, złoty oraz srebrny medal Mistrzostw Polski U19, debiutowała w barwach Medyka na ekstraligowych boiskach oraz w reprezentacji Polski U19. W PWSZ strzeliła już dwie bramki. Piłkarka planuje studiować na kierunku filologia angielska oczywiście na wałbrzyskiej PWSZ.
Dominika Głowacka – ofensywa to jej miejsce na boisku. Ostatnio rywalizowała w barwach Unifreeze Górzno. Choć już znana z ekipy TUR MOSiR Bielsk Podlaski to istotnie przyczyniła się do awansu popularnych truskawej z Górzna z I ligi do Ekstraligi.
Klaudia Fabova – rasowa napastniczka, etatowa reprezentantka Słowacji U19, a teraz kadry narodowej swojego kraju. Grała w czeskiej drużynie 1. FC Slovacko. Aktualnie ma na swoim koncie trzy bramki w barwach PWSZ.
Fot. AZS PWSZ Wałbrzych
P