Głuszyca – Gmina przyjazna rowerzystom

Jakub Zima

Burmistrz Roman Głód odebrał 13 września certyfikat „Gminy Przyjaznej Rowerzystom” przyznany Gminie Głuszyca za wkład w rozwój turystyki rowerowej. Dodatkowo Głuszyca została wyróżniona przez Związek Powiatów Polskich nagrodą specjalną, którą jest bezpłatny pakiet promocyjny w Dzienniku Warto Wiedzieć (na portalu informacyjnym pod adresem: www.wartowidziec.pl). Warto zaznaczyć, że Głuszyca została laureatem konkursu już po raz trzeci. W imieniu laureatów tegorocznej siódmej edycji konkursu głos zabrał burmistrz Roman Głód.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Podsumowanie odbyło się w czasie Targów Kielce BIKE-EXPO.

źródło: UM Głuszyca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Walim: Młodzi kolarze z wizytą u wójta

Młodzi adepci utworzonej grupy MTB Walim Junior spotkali się z Wójtem Adamem Hausmanem. Ośmiu chłopców pod opieką Artura Jarczoka, Bartłomieja Witkowskiego oraz Szymona Juchniewicza od dłuższego czasu trenują, aktywnie biorą udział w tworzeniu tras i przyczyniają się do rozwoju turystyki rowerowej na terenie gminy. W dniu 14 września Wójt Gminy […]