Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Podsumowanie drugiego turnieju żaka OZPN’u Wałbrzych

W dniu wczorajszym odbył się drugi turniej żaka (2010 i młodsi) w rozgrywkach organizowanych przez OZPN Wałbrzych. W tej kategorii występuje 35 drużyn podzielonych na 5 lig turniejowych.

W 1 lidze wczorajszy turniej wygrała drużyna Baszta Wałbrzych, która wyprzedziła drugą w tabeli KAP Kamienna Góra o 3 punkty a kolejne drużyny uzyskały FA Wałbrzych lepszym bilansem bramek wyprzedziło Zdrój Jedlina Zdrój a z 1 ligi spada Górnik Gorce.

W drugiej lidze o zwycięstwo rywalizacja trwała do samego końca (dosłownie ostatniego gwizdka) ostatecznie to Szczyt Boguszów Gorce zajął 1 miejsce po remisie w ostatnim spotkaniu przeciwko drużynie Zagłębia Wałbrzych. To właśnie Zagłebie zajęło 2 miejsce wyprzedzając Olimpijczyka II o 1 punkt oraz Włokniarza Głuszyca o 3 punkty. Na 5 miejscu turniej zakończył Olimpijczyk I a spadek do 3 ligi zaliczyła Victoria grajaca rocznikami o rok i 2 lata młodszymi niż zakłada regulamin.

III ligę zdominował zespół Pagaz Krzeszów który 4 mecze wygrał i 1 zremisował. Za ich plecami wylądował Górnik Nowe Miasto II a na 3 miejscu uplasował się Górnik Wałbrzych wyprzedzając drużynę ze Szczawna Młode Wilki. Na 5 miejscu Górnik Nowe Miasto I a spadek do 4 ligi zalicza drużyna Futgol Czarny Bór.

IV liga to prawie wewnętrzna walka Diamentu Wałbrzych i Orła Lubawki lecz cły turniej wygrała drużyna Due Soccer Świebodzice przed Diamnetem I oraz 3 drużynami Orła Lubawki. Na ostatnim spadkowym miejscu Diament Wałbrzych który spada do 5 ligi. Niestety na tą chwilę brak wyników 5 ligi nie możemy zamknąć pełnego podsumowania 2 turnieju żaka w tym sezonie.

W IV lidze tak jak w drugiej najlepszy był Szczyt Boguszów, który okazał się lepszy o 1 punkty od Mieroszowa oraz trzeciego w tabeli Górnika Wałbrzych II. Czwarte miejsce zajmuje zespół Czarnych Wałbrzych i na ostatnim plasuje się Szkółka Piłkarska “9”.

Tekst i foto: Mariusz Pośledniak

P