Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

A klasa: Zagłębie Wałbrzych remisuje z Victorią Świebodzice

Sobotniego dnia rozegrane zostały dwa spotkania wałbrzyskiej A klasy. Jedno z nich dla Was transmitowaliśmy. Póki co, skupmy się na tym drugim starciu. Mowa o meczu Zagłębia Wałbrzych z Victorią Świebodzice.

Na arenie Dąbrowskiego doszło do bezbramkowego remisu. Akcji było co nie miara, zarówno od jednej jak i drugiej drużyny. Świebodzice niezwykle pewnie ruszyły do przodu, gdzie w linii obrony kontrowali akcje przeciwników defensorzy Zagłębia. W ofensywnie piłkarze trenera Marka Carewicza mieli kilka stałych fragmentów w pełni do wykorzystania. Do przerwy jednak utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron doszło do kolejnych ataków przyjezdnych i kontr zawodników Wałbrzycha. Podyktowany został rzut karny dla Victorii. Ostatecznie jednak Błażej Gromniak nie wykorzystał precyzyjnie jedenastki. Skutecznie poradził sobie z nią Daniel Gałek. Ataków było nadal sporo. Bramkarze, wspomniany Gałek i Damian Michno konsekwentnie bronili strzałów przeciwników. W drugiej części meczu, w 49 minucie czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Victorii – Adrian Dominiak. Pomimo, że goście grali w dziesiątkę, to bezbramkowy remis okazał się ostatecznym rezultatem spotkania.

GKS Zagłębie Wałbrzych 0:0 MKS Victoria Świebodzice

Zagłębie: Gałek – Sabiniarz (80′ Matuła), Rałek, Janiszewski (75′ Ślisz), Dobiega (46′ Sułkowski), Mlostek, Wojciechowski, Żygało, Nyklasz (46′ Szymaniak), Pawełek (46′ Telega), Fijałkowski

Victoria: Michno – Pyda, Lewandowski, Gromniak, Krzyżanowski (65′ Dobrowolski), Błaszczak, Borgoń (86′ Szymańczak), Dominiak, Gandera, Suchomski, Szczepański

Wojdat

Fot. Adam Kruk

P