Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekstraliga: Emocje w Koninie – PWSZ wywozi cenny punkt

Wałbrzyszanki długo wyczekiwały starcia z Medykiem Konin. Mecz na wyjeździe dla podopiecznych trenera Kamila Jasińskiego okazał się kluczowy, a zarazem bardzo emocjonujący. Było niezwykle blisko zwycięstwa, ale team z ciężkiego terenu wywozi niezwykle cenny punkt.

Mocno próbowały rozpocząć całe spotkanie piłkarki PWSZ. Od początku zapowiadało sie na wyrównane starcie. Oliwia Rapacka i Dominika Dereń uaktywniały boczne sektory boiska, a Klaudia Fabova oraz Klaudia Miłek gościły w polu karnym przeciwniczek. Z drugiej strony nacierał Medyk. Jeden i drugi zespół szybko chciał otworzyć wynik meczu. Jednak dobrze ustawiona linia obrony Jasińskiego nie pozwalała na to gospodyniom. Widoczna była gra z kontry. Anna Rędzia często zgrywała się z Fabovą, a Dereń próbowała kończyć sytuacje w szesnastce Medyczek.

Po serii ataków doczekaliśmy się wyczekiwanego otwarcia meczu przez Oliwię Rapacką. Anna Rędzia dograła piłkę z prawego skrzydła do wbiegającej Oli, która precyzyjnym, mocnym strzałem trafiła do bramki Medyka w 25 minucie spotkania.

W 38 minucie doszło do podyktowania rzutu wolnego dla gospodyń. Natalia Chudzik dograła piłkę w pole karne, a tam akcję wykończyła Dominika Kopińska. Wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron piłkarki z Wałbrzycha ponownie mocno rozpoczęły. W 51 minucie w narożniku pola karnego Medyka podyktowany został rzut wolny, który biła Klaudia Miłej. Zamieszanie blisko piątego metra wykorzystała Marcjanna Zawadzka. Po chwili Wałbrzych znów prowadził 2:1. W 71 minucie doszło do ponownego wyrównania za sprawą gospodyń. Tym razem bramkę zanotowała Anna Gawrońska. W 81 minucie Nikol Kaletka wyprowadziła Medyka na prowadzenie. Do samego końca akademiczki z Wałbrzycha walczyły o punkty. Swoje potwierdziły w doliczonym czasie gry dzięki dobrej czujności Klaudii Fabovej i jej bramce na 3:3.

To był świetny mecz w wykonaniu AZS PWSZ Wałbrzych. Nie wiele zabrakło do zwycięstwa. Wałbrzyszanki wywożą z Konina jeden ale jakże ważny punkt.

  Siatkarze 4LO powalczą o Mistrzostwo Polski

Medyk Konin 3:3 AZS PWSZ Wałbrzych

Kopińska 38′, Gawrońska 71′, Kaletka 81′ – Rapacka 25′, Zawadzka 51′, Fabova 90+3

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk (90+3 Ostrowska), Kuciewicz (79′ Zając), Rędzia, Miłek, Dereń, Fabova, Rapacka

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Piątek, Głowacka, Rozmus

P