01/03/2021

Starcie Bielawianek o mistrzostwo rundy jesiennej

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia odsłona jesiennej rundy II ligi śląskiej w sezonie 2019/2020, a co za tym idzie team UKS Bielawianka Bielawa na wyjeździe zmierzy się z liderem rozgrywek SWD Wodzisław Śląski. Zaledwie dwa punkty różnicy dzielą zespoły między sobą w tabeli rozgrywek.

W ostatniej kolejce Wodzisław 4:0 pokonał na wyjeździe Stilon Gorzów Wielkopolski, a Bielawianki 3:2 AZS II Wrocław. Teraz nadchodzi bezpośrednie starcie w Wodzisławiu, które zadecyduje kto zgarnie mistrzostwo rundy jesiennej. Celem piłkarek z Bielawy jest awans do I ligi, a teraz będzie okazja, żeby wskoczyć na fotel lidera i na wiosnę wystartować z pole position.

Trener Sebastian Głogowski wraz z podopiecznymi pracują wytrwale nad dopięciem każdego szczegółu na boisku. Od linii obrony, przez pomoc do ataku. Szkoleniowiec bramkarek Andrey Zabiyakin pracuje z Karoliną Sajak oraz Amelią Niedzielską. Mecz z SWD jest najważniejszym starciem w rundzie jesiennej.

Karolina Sajak, Amelia Niedzielska, Alicja Szczepanik, Martyna, Teresa oraz Zuzanna Kruk, Anna Czerwińska, Kamila Szarko, Weronika Pryczek, Zuzanna Szczepańska, Natalia Basiak, Wiktoria Gil, Marta Gnyl, Julia Migacz, Natalia Zagajewska, Katarzyna Brzeska, Dagmara Łaskarzewska i Karolina Tylak staną do walki, która może odmienić losy II ligi śląskiej.

UKS Bielawianka Bielawa aktualnie zajmuje drugie miejsce (20) w klasyfikacji generalnej wspomnianej II ligi śląskiej. SWD lideruje z dorobkiem 22 punktów.

Spotkanie rozegrane zostanie w Wodzisławiu Śląskim w niedzielę (04.11.18) o godzinie 11:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.