Ekstraliga: Pojedynek zakończony triumfem PWSZ

Za nami pojedynek dwóch bramkostrzelnych napastniczek Klaudii Miłek i Roksany Ratajczyk, a co za tym idzie AZS PWSZ Wałbrzych i Olimpii Szczecin. W deszczowych warunkach przy ostrej grze zwyciężyły 6:1 podopieczne trenera Kamila Jasińskiego.

Mimo, że Szczecin nie odstawiał nogi, to piłkarki PWSZ znajdywały skuteczne środki na kreowanie akcji oraz wykorzystywały pojawiające się błędy w linii obrony Olimpii. Wynik spotkania otworzyła w 10 minucie wspomniana Miłek, po czym Klaudia Fabova piętnaście minut później podwyższyła wynik na 2:0. Do przerwy bramkę zanotowała również Karolina Ostrowska oraz ponownie Klaudia Miłek. Wałbrzyszanki z dużą pewnością atakowały i sprowadzały często rywalki do głębokiej defensywy.

Po zmianie stron nastąpił szybki atak w wykonaniu Olimpijek trenerki Natalii Niewolnej. Bramkę strzeliła Aleksandra Witczak. Wykończenia akcji szukała również Roksana Ratajczyk. Do bramkowej odpowiedzi doprowadziła Dominika Dereń. W okolicach pola karnego dochodziło do wielu stykowych sytuacji. Obrończynie PWSZ również szukały swoich okazji. Przede wszystkim Jagoda Szewczuk oraz Monika Kędzierska. Niemalże w końcówce spotkania wynik ustanowiła Małgorzata Mesjasz. Warto dodać, że dobrze zaprezentowały się także zmienniczki. Julita Głąb oraz Oliwia Rapacka po wejściu na boisko były bardzo bliskie zdobycia kolejnych bramek. Selekcjoner reprezentacji Polski – Miłosz Stępiński obserwował spotkanie z trybun stadionu przy Ratuszowej

AZS PWSZ Wałbrzych 6:1 (4:0) MKS Olimpia Szczecin

x2 Miłek 10′,45′; Fabova 25′, Ostrowska 34, Dereń 82, Mesjasz 87′ – Witczak 47′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Ostrowska (65′ Rozmus), Zając (60′ Rapacka), Rędzia, Dereń, Fabova (72′ Głowacka), Miłek (70′ Głąb)

W klasyfikacji generalnej Ekstraligi akademiczki z Wałbrzycha nadal zajmują czwartą (25) pozycję, ale ich strata do trzeciego w tym momencie zespołu Czarnych Sosnowiec wynosi 3 punkty. Drugie miejsce przypada Medykowi Konin (29), a lideruje wciąż Górnik Łęczna (36).

Gorce wygrywają w dziesiątkę

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. AZS PWSZ Wałbrzych kolejne ligowe spotkanie rozegra na wyjeździe z UKS SMS Łódź 18.11.18 o godzinie 13:30.