A klasa: Victoria zwycięża w Witkowie

W ramach transmisji Unforgiven weekend i zarazem piętnastej kolejki wałbrzyskiej Serie A druzyna grającego trenera Bartka Ogrodnika zmierzyła się z ekipą Victorii Świebodzice. Iskra szukała swoich sytuacji, ale to zespół Daniela Gandery zgarnął pełną pulę.

Starciu towarzyszyły -2 stopnie, ale przede wszystkim wielkie emocje. Estadio Del Witków ma to do siebie, że mecze przysparzają sporej dawki ofensywnej jazdy. Victoria od początku narzuciła swój styl gry. Konsekwencją ataku okazało się otwarcie wyniku przez Pawła Grzesiaka. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron charakter gry Iskry uległ zmianie. Można było zauważyć kreowanie ataku oraz bardziej zadziorny styl gry. W 56 minucie podyktowany został rzut karny dla gości. Jedenastkę na zdobycz bramkową zamienił Tomasz Borgoń, po czym swoją bramkę dorzucił Dawid Krzyżanowski. Bartek Ogrodnik nie pozostał obojętny. Precyzyjnie wykończył akcję w bramce Damiana Michno. Jednak po kilku chwilach Świebodzice odpowiedziały kolejną bramką. Autorem ponownie okazał się Grzesiak. Przysłowiową “kropkę nad i” postawił wspomniany Borgoń. Dla Victorii to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Iskra Witków 1:5 (0:1) Victoria Świebodzice

Ogrodnik 73′ – x2 Grzesiak 21′,76′; x2 Borgoń 54’90’; Krzyżanowski 63′

Iskra: Mokrzycki – Adamski, Ogrodnik K., Kurnyta, Górczyk, Gryka, Krupa, Jasiurkowski (58′ Pielech), Groń, Dynerowicz, Ogrodnik B.

Victoria: Michno – Szczepański, Suchomski, Błaszczak, Pyda, Antas, Szymaniak, Gandera, Grzesiak, Borgoń, Krzyżanowski