01/03/2021

Reprezentacja: Klaudia Fabova w turnieju Cyprus Cup

Reprezentacja Słowacji również odbywa swoje zgrupowanie połączone z występami na doskonale znanym Cyprus Cup. Jak mowa o naszych południowych sąsiadach, to mowa oczywiście o piłkarce AZS PWSZ Wałbrzych – Klaudii Fabovej.

Wesoła Słowaczka, która w tym sezonie debiutuje z pozytywnym skutkiem w barwach PWSZ jest etatową reprezentantką swojego kraju w drużynie seniorskiej, a wcześniej w zespole U19. Fabova od selekckonera w ostatnim czasie otrzymuje dosyć dużo czasu. Sam zainteresowany spogląda na jej występy w team’ie Kamila Jasińskiego.

Podczas turnieju Cyprus Cup reprezentantki Słowacji walczyły z Belgią (przegrana 0:3) oraz z Nigerią (przegrana 3:4 – bramki: Jana Vojtekova 67′, x2 (k) Lucia Harśanyova 72′,76′). Fabova zagrała kolejno 74 oraz 62 minuty. Drużynie pozostał do rozegrania mecz z Austrią, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wspomnijmy, że w tabeli grupy C reprezentacja Słowacji zajmuje póki co ostatnie, czwarte miejsce bez punktu. Nigeria (3) ma zgromadzone 3 oczka, Belgia (2) – 4, a Austria (1) – również 4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.