27/02/2021

A klasa: Orzeł Lubawka znów na tronie lidera – powrót Skrzypka

Herbapol bezbramkowo zremisował z Zagłębiem. Lubawka musiała to wykorzystać. Jednak na przeciw stanął Górnik Wałbrzych. Przy Ratuszowej rozegrana została ofensywna batalia, w której padło w sumie 8 bramek.

Mimo otwarcia wyniku spotkania przez Daniela Borowca, złoty środek znalazł Krzysztof Musiał. Remis 1:1 do przerwy trzymał w napięciu, a po zmianie stron akcja nabrała jeszcze większego tempa. Powracający do gry niezwykle doświadczony Arkadiusz Skrzypczak zdobył dwie bramki, w tym jedną z przewrotki. Były to odpowiedzi na ponowny celny strzał Daniela Borowca.

Adrian Mrowiec nie pozostał obojętny doprowadzając do wyrównania w 80 minucie. Doliczony czas gry uratował podopiecznych Jean-Claude Van Damme’a. Rafał Grzelak oraz Kacper “Na kłopoty” Schabiński wykorzystali swoje sytuacje doprowadzając do triumfu drużyny z Lubawki.

Co ciekawe, w barwach Górnika Wałbrzych zaprezentował się debiutujący nie tak dawno temu w pierwszym zespole na poziomie IV ligi reprezentant Brazylii Allan Cristian De Paula oraz Ambasador Wałbrzyskiej Serie A – Kamil Młodziński.

Górnik Wałbrzych 3:5 (1:1) Orzeł Lubawka

x2 Borowiec 17′,58′; Mrowiec 80′ – Musiał 23′, x2 Skrzypczak 61′,65′; Grzelak 90+1′, Schabiński 90+4′

Górnik: Stec – Wiśniewski, Rosicki, De Paula, Borowiec, Mrowiec, Michalak G., Krawczyk (68′ Zakamarek) Dec, Bogacz, Młodziński

Michalak K.

Orzeł: Gruszka – Wroczyński, Głowacki (85′ Walczak), Łużecki (70′ Schabiński), Szyszka, Adamowicz, Grzelak, Hadała (83′ Wincza) Królak, Skrzypczak (90+2′ Jarosiński), Musiał