A klasa: Herbapol wraca do gry

Po remisie z Nowym Miastem drużyna Herbapolu Stanowice wyruszła na Stadion Puchacza w Walimiu. Gospodarze zwykle stawiają mocne warunki. Podobnie i tym razem było u podnóża Wielkiej Sowy. Nie mniej jednak to Express wywalczył komplet punktów.

Rozpoczęli od razu mocno, zarówno Walim jak i Stanowice. Pierwsza bramka padła dopiero w 41 minucie. Autorem celnego trafienia był Dawid “Biały” Białecki. W swoim stylu, szybko odpowiedzieli gospodarze. Bramką wyrównującą popisał się Adrian Kraus na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania.

Remis wisiał na przysłowiowym włosku. Mowa o drugiej odsłonie meczu. Obrony drużyn nie pozwalały na wiele manewrów. Z drugiej strony ofensywa napierała, a gra z kontry wielokrotnie toczyła się na Stadionie Puchacza. Express wyprowadził w 86 minucie na prowadzenie Fabian Jaworski. Piłkarz trenera Rafała Pierkowskiego zdobył upragnioną bramkę w Wałbrzyskiej Serie A. W doliczonym czasie gry swoją sytuację wykorzystał Marcin Stolarz, a chwilę później bramkę kontaktową zdobył Krzysztof Byrski. To były szalone, ostatnie minuty meczu. Walimowi zabrakło czasu aby doprowadzić do remisu, a może i ugrać coś więcej.

W meczu zabrakło Łukasza Młocka z KS Walim, na boisko nie wszedł Tomasz Kowal. W barwach Herbapolu nie obejrzeliśmy z kolei rehabilitującego się kapitana Jakuba Pospiszyl i wykartkowanego Dominika Więcława. Do gry po kontuzji wrócił Wiktor Makowski.

KS Walim 2:3 (1:1) Herbapol Stanowice

Kraus A. 43′, Byrski 90+4′ – Białecki 41′, Jaworski 86′, Stolarz 90+2

Walim: Gut Ł. – Siekiera (75′ Drzewiecki), Rzeczycki, Kraus D., Skotnicki, Drąg, Byrski, Słapek, Miklas, Gawryś (56′ Ryś), Kraus A.

Kowal, Gałecki, Gut P., Boroch

Herbapol: Simajtis (90+3 Ślęczkowski) – Gębala (75′ Jaworski), Żmijewski (80′ Gacek), Januszek, Lubczyński (60′ Makowski), Osika, Maziarz, Pospiszyl M., Więcław K., Białecki, Stolarz