A klasa: Unia Jaroszów rozbija Czarnych Wałbrzych

Sobotnia kolejka Wałbrzyskiej Serie A przyniosła nam spektakularny rezultat meczu Uni Jaroszów z Czarnymi Wałbrzych. Gospodarze zwyciężyli aż 7:0. To pierwsze zwyciestwo, a zarazem punkty Uni w rundzie wiosennej. Ostatni raz wygrali w 7 kolejce 3:2 na wyjeździe z Darborem Bolesławice.

Takiego kryzysu Czarni dawno nie przeżywali. Runda wiosenna niemal całkowicie nie układa się po ich myśli. Wałbrzyszanie ugrali tylko 1 punkt w wyjazdowym spotkaniu z Iskrą Witków.

Do 12 minuty 3:0, a do przerwy 5:0. Pogrom i to w wykonaniu skreślanej przez wielu i skierowanej do spadku Uni. Drużyna z Jaroszowa pragnie za wszelką cenę utrzymać się w Wałbrzyskiej Serie A. Czarni w drugiej połowie nadal nie znaleźli złotego środka, a Unia kreowała grę. Padły jeszcze dwie bramki na korzyść gospodarzy. Hat tricka’ ustrzelił Michał Bobowski. To najwyższe zwycięstwo Uni w tym sezonie.

Unia Jaroszów 7:0 (5:0) Czarni Wałbrzych

x3 Bobowski 11′,14′,44′; Chaba 13′, Dobrowolski 30′, x2 Czapla 49′,90′

Unia: Kaliciak (56′ Miłek) – Wojtków (80′ Makówka), Chaba, Czapla, Wilczak, Szymczyk (83′ Bohonos), Łukasiewicz, Krawczyk, Kowalczyk, Dobrowolski, Bobowski (70′ Warych T.)

Warych G., Czapla

Czarni: Mosior – Zawadzki, Sęk (46′ Kasprzyk), Rudnicki, Nowicki, Mudzin, Misiak (62′ Kula), Konsewicz (62′ Baszak), Kumor, Fiszer, Arski (46′ Chodacki)