A klasa: Herbapol pokonuje Iskrę

Herbapol Stanowice w pojedynku z Iskrą Witków odniósł pierwsze tej wiosny zwycięstwo na Herbapol Plaza. Do gry wrócił kapitan Jakub Pospiszyl i Rafał Gacek. Dawid Białecki zgrał się w ataku z Marcinem Stolarzem, choć często akcje bronił Krzysztof Mokrzycki.

Ataków w wykonaniu Herbapolu nie brakowało. Nie mniej jednak bramkarz Iskry – Krzysztof Mokrzycki, którego występ w meczu stał pod znakiem zapytania bronił w świetnym stylu. Sam grający trener Bartek Ogrodnik szukał okazji na bramkę dla swojego zespołu, ale linia obronna Stanowic była nie do przejścia. Cały czas kontrolował go Michał Pospiszyl. Do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Express narzucił szybsze tempo gry, co sprawiło, że Iskra cofnęła się do defensywy. W 50 minucie nastąpiło zgranie Marcina Stolarza z Dawidem Białecki. Wzorowa asysta Marcina poskutkowała wykończeniem akcji przez Białego. Wynik 1:0 okazał się końcowym, a trzy punkty zostały w Stanowicach.

W meczu zabrakło Wiktora Makowskiego i Marcina Lubczyńskiego z Herbapolu. Zabrakło również Radosława Łatki i Adriana Masteja z Iskry.

Herbapol Stanowice 1:0 (0:0) Iskra Witków

Białecki 50′

Herbapol: Ślęczkowski – Maziarz, Więcław K. (74′ Pospiszyl J.), Więcław D., Osika, Gębala (80′ Jaworski), Pospiszyl M., Żmijewski (85′ Gacek), Januszek (64′ Mykytchyn), Białecki, Stolarz

Badyna

Iskra: Mokrzycki – Woźniak, Kramarczyk, Niemiec (67′ Duroł), Kałuziński, Krupa, Kurnyta, Jasiurkowski, Gryka, Groń, Ogrodnik