08/03/2021

A klasa: Unia Bogaczowice pokonuje Zagłębie Wałbrzych

Unia Bogaczowice zwyciężyła Zagłębie Wałbrzych w domowym spotkaniu 22 kolejki Wałbrzyskiej Serie A. Mimo, że podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego prowadzili 2:0, to nie zdołali jednak utrzymać wyniku.

Już w 6 minucie wynik spotkania otworzył Gracjan Janiszewski, a niespełna 10′ później na 2:0 dla Zagłębia podwyższył Radosław Szymaniak. W 30′ celnym strzałem odpowiedział Adam Dela. Wynik 1:2 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Bogaczowice odnalazły złoty środek na Zagłębie. W 50′ Piotr Kałoń wyrównał, a w 75′ Jarosław Grzesiak ustanowił wynik meczu. W spotkaniu do gry wrócił po kontuzji, nie oglądany dotychczas w tej rundzie w Zagłębiu Wałbrzych, Paweł Nyklasz.

Unia Bogaczowice 3:2 (1:2) Zagłębie Wałbrzych

Dela 30′, Kałoń 50′, Grzesiak 75′ – Janiszewski 6′, Szymaniak 15′

Unia: Krynicki – Dela A., Kałoń (85′ Kubiszyn), Grzesiak, Kawiński, Kępiński (65′ Zdeb), Laskowski, Pański, Radzikowski, Sawicki, Wyszyński

Juszczyk, Dela P., Lech, Stanisławski, Wojciechowski

Zagłębie: Gałek – Kostko, Sobotka (65′ Nyklasz), Rałek, Janiszewski, Dobiega M., Mlostek (50′ Maciejczyk), Dobiega P. (60′ Matuła), Szymaniak (72′ Sułkowski), Sabiniarz, Fijałkowski (37′ Pawełek)