A klasa: Nowe Miasto remisuje z Lubawką

Do remisu doszło w spotkaniu Górnika Nowe Miasto Wałbrzych z Orłem Lubawka. Wynik 2:2 to trzeci w sezonie remis z wałbrzyskimi drużynami. Wcześniej, jak pamiętamy Orły zremisowały na Arenie Dąbrowskiego z Zagłębiem oraz u siebie z Czarnymi.

W 42 minucie podyktowany został rzut karny, który na bramkową zdobycz zamienił Mariusz Fedycki. Do wyrównania doszło minutę później za sprawą dobitki rzutu wolnego przez Karola Królaka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Jean-Claude Van Damme’a Michał Meuszyński również dobijając rzut wolny. Do przerwy wynik się utrzymał.

Po zmianie stron walki nadal nie brakowało. Kropkę nad i postawił Robert Dziewoński, który sprawił, że Nowe Miasto zdobyło jeden, ale cenny punkt w starciu z liderem Wałbrzyskiej Serie A. Co ciekawe, w meczu zabrakło grającego od rundy wiosennej w Lubawce Grzegorza Wroczyńskiego. Jego bracia Mateusz i Marcin wystąpili na boisku w barwach Nowego Miasta.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 2:2 (1:2) Orzeł Lubawka

Fedycki 42′ (k), Dziewoński 86′ – Królak 43′, Meuszyński 45+3′

Nowe Miasto: Jankowski – Kaczmarek, Wroczyński Mateusz, Wroczyński Marcin, Wolkenstein, Stec, Rosiński, Misiułajtys, Misiak (67′ Dziewoński), Matuła (78′ Kasperek), Fedycki

Małek, Raciniewski, Kulik

Orzeł: Gruszka – Głowacki, Łużecki (46′ Gleb), Adamowicz, Szyszka, Grzelak, Hadała, Królak, Meuszyński (65′ Schabiński), Skrzypczak (81′ Walczak), Musiał