A klasa: Walim triumfuje na Stadionie Puchacza

Początek był niezwykle wyrównany. Akcja za akcją. Szybko wynik meczu mógł otworzyć głową Marcin Skotnicki. Mowa o spotkaniu KS Walim z Błękitnymi Słotwina. Trzy punkty zostały na Stadionie Puchacza.

Około 30 minuty piłkarze Słotwiny wybili piłkę na 25 metr. Sytuację wykorzystał ofensywny Adrian Kraus, który uderzył z woleja w samo okienko bramki Błękitnych. Niedługo potem Damian Kraus przeprowadził akcję lewym skrzydłem dogrywając piłkę do wspomnianego brata Adriana. Piłkarz wyprzedził obronę gości i podwyższył na 2:0. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron ofensywnych rajdów ponownie nie brakowało. Rafael Siekiera dograł piłkę do Artura Słapka, a ten celnie trafił do pustej bramki rywali. Słapek również dorzucił bramkę kilka chwil później na 4:0. Słotwina również miała swoje okazje, które starała się wykorzystać. Honorową bramkę zdobył Mateusz Szubart. Łukasz Gut, bramkarz Walimia był wielokrotnie nie do przejścia w starciu u podnóża Wielkiej Sowy.

W meczu nie ujrzeliśmy Kamila Drąga, który pauzował za kartki z KS Walim oraz Kamila Śliwy z Błękitnych Słotwina. Czekamy również na powrót po kontuzji Łukasza Młocka. Ofensywny piłkarz spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

KS Walim 4:1 (2:0) Błękitni Słotwina

x2 Kraus A. 33′,40′; x2 Słapek 71′,76′ – Szubart 81′

Walim: Gut Ł. – Siekiera (77′ Drzewiecki), Kowal, Rzeczycki, Kraus D., Byrski, Słapek, Skotnicki, Gawryś (73′ Gut P.), Miklas, Kraus A. (87′ Boroch)

Młocek, Gałecki, Ryś

Błękitni: Bęc – Kasprzak, Szubart, Rudnicki, Piątkiewicz, Mróz, Łuka, Kukułka, Dukat (82′ Lis), Krzeczowski M. (46′ Tokarz), Krzeczowski Ł. (65′ Patyk)