Zapasy: Mateusz Ropiak Mistrzem Polski w zapasach!

W województwie Świętokrzyskim odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w zapasach. Wałbrzyskie Zagłębie reprezentowało 6 zawodników.

Mateusz Ropiak zdominował kategorie wagową 45 kg, wygrywając wszystkie walki przed czasem. Mateusz Kaczor udowodnił w ten sposób, że należny do krajowej czołówki młodego pokolenia. Dodatkowo Mateusz zdobył brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg.

Dobre miejsca zajęli pozostali zawodnicy.

Jakub Miś (48 kg) po zaciętych walkach zajął piąte miejsce. Oskar Wawrzyszyn, Marcin Walczyk oraz Tymoteusz Nawrot zajęli kolejno 10, 11 i 14 miejsce. Brawa za wynik należą  się najmłodszej grupie, która ma również szanse na start w mistrzostwach naszego kontynentu,  które odbędą się w czerwcu w Krakowie.

Wałbrzyscy zawodnicy zdobyli tym samym 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 48 drużyn,  które wzięły udział w Mistrzostwach Polski. Województwo Dolnośląskie zdobyło 3 miejsce drużynowo.

źródło: ZLKS Zagłębie Wałbrzych