24/02/2021

A klasa: Zagłębie bliskie zwycięstwa, ale trzy punkty zostają w Walimiu

Wygrać na Stadionie Puchacza to nie lada sztuka. Po pierwszych 45 minutach piłkarze Zagłębia Wałbrzych byli bardzo blisko osiągnięcia celu. Pierwsze trafienie z rzutu karnego już w 19 minucie spotkania zaliczył Jakub Fijałkowski. Popularny „Fritata” w ciągu pierwszej połowy miał kilka dogodnych sytuacji. Trafił jednak dopiero w przedostatniej akcji tej części gry. Na jego nieszczęście zaledwie 60 sekund później Drąg strzelił bramkę kontaktową.

Po zmianie stron jedna i druga drużyna próbowała zagrać z polotem, stwarzać sobie dużo sytuacji podbramkowych. W końcu szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którym w 55 minucie wyrównanie dał legendarny Robert Rzeczycki. Po trafieniu Kowala, trzy punkty zostały w Walimiu. To już drugi taki w krótkim czasie mecz, w którym Zagłębie prowadzi dwiema bramkami lecz schodzi z boiska pokonana.

KS Walim – Zagłębie Wałbrzych 3:2 (1:2)
45+1’ Drąg, 55’ Rzeczycki, 78’ Kowal – 19’ 45’ Fijałkowski

Walim: Gut – Kowal, Młocek, Rzeczycki, D. Kraus, Drąg, Byrski, Słapek, A. Kraus, Sktonicki, Miklas (55’ Siekiera)

Zagłębie: Gałek – Kostko, Sobotko (70’ Ślisz), Śmieszek, Fijałkowski (83’ Sabiniarz), Rałek, Mlostek, (73 Górecki), Pawełek, P. Dobiega (60’ Maciejczyk), Janiszewski (70’ Nyklasz), M. Dobiega

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.