Ekstraliga: Blisko remisu w Świdniku. Zabrakło czasu

W ramach 24 kolejki Ekstraligi team AZS PWSZ Wałbrzych zmierzył się w Świdniku z aktualnym Mistrzem Polski – Górnikiem Łęczna. Starcie obfitowało w wiele akcji ofensywnych oraz – jak zawsze – maksimum zaangażowania. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Łęcznej.

Piłkarki naszego AZS’u ruszyły ostro na rywalki z gwizdkiem rozpoczynającym spotkanie. Mimo sytuacji, niestety nie udało się zdobyć bramki na otwarcie wyniku. Z kolei w 34 minucie w pole karne PWSZ weszła ofensywna Gabriela Grzywińska, która kąśliwym, krótkim strzałem zanotowała bramkową zdobycz dla Łęcznej. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania, w 47′ padła druga bramka, niestety samobójcza. Mimo to team PWSZ nadal szukał okazji, rozgrywał akcje i kontrował ataki Górnika, który pod wodzą powracającego trenera Piotra Mazurkiewicza pragnął ugrać trzy punkty w kwestii obrony Mistrzostwa Polski. W 50 minucie gra dziewczyn z Wałbrzycha zaowocowała pierwszą bramką. Wrzutkę prawego skrzydła w pole karne wykonała Klaudia Miłek, a w świetnej akcji Klaudia Fabova zdobyła bramkę kontaktową.

Emocji nie brakowało, a mecz rozkręcał sie z każdą minutą. W 84′ zmienniczka Dominiki Grabowskiej – Krystyna Sikora wykorzystała błąd Jagody Sapor w bramce i podwyższyła wynik na 3:1 dla zawodniczek z Lubelszczyzny. W doliczonym czasie gry Klaudia Miłek oddała potężny strzał z przed linii pola karnego dając nadzieję drużynie z Wałbrzycha na co najmniej remis. Niestety, zabrakło czasu, a 3:2 okazało się rezultatem końcowym.

Dziewczyny, głowa do góry! Zostawiłyście na boisku w Świdniku, jak zawsze ogromną ilość sił, determinacji, woli walki oraz poświęcenia, a przede wszystkim serca. W najbliższą niedzielę (26.05.) starcie w Koninie z Medykiem.

LIVE: EKSTRALIGA – GÓRNIK ŁĘCZNA VS AZS PWSZ WAŁBRZYCH – 24 KOLEJKA – RUNDA MISTRZOWSKA

LIVE: EKSTRALIGA – GÓRNIK ŁĘCZNA VS AZS PWSZ WAŁBRZYCH – 24 KOLEJKA – RUNDA MISTRZOWSKAKOMENTUJE: PIOTR WALKOWIAKZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PARTNERÓW: http://www.kpm-kancelaria.pl/https://www.brandit.com.pl/POLUBCIE NA FB: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/https://www.facebook.com/agencjabrandit/UDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!