05/03/2021

A klasa: Walim wygrywa po ciężkim boju

Stadion w Starych Bogaczowicach okazał się prawdziwą strzelnicą. W pierwszych 45 minutach padły tylko dwie bramki, ale już po przerwie działo się niesamowicie dużo.

Walim na mecz z Unią przyjechał w roli faworyta. Wśród kibiców gości panował jednak umiarkowany optymizm. Piłkarze z Walimia starali się najszybciej jak to możliwie strzelić bramkę. Znając możliwości Darka Krynickiego i spółki zadanie było to o tyle ważne by nie stracić kontroli nad meczem. Cel uświęca środki. Goście wyszli na prowadzenie w 28 minucie spotkania. Trafienie Drąga podrażniło jednak gospodarzy, którzy zaczęli grać odważniej. Udało im osiągnąć swoje jeszcze przed przerwą. Dzięki temu zawodnicy do szatni schodzili przy stanie remisowym.

Po zmianie stron dość szybko bramkę zdobył Adrian Kraus. Walim nie cieszył się jednak długo z prowadzenia. Najpierw stan meczu wyrównał Laskowski. Kilka minut później Unia już prowadziła. Szczęśliwym strzelcem okazał się Piotr Kałoń. Taki obrót sprawy nieco zaskoczył rywala. Musiało minąć kilka chwil zanim goście zorganizowali się na nowo. To wystarczyło żeby przycisnąć i ponownie narzucić swój styl gry. W 77 minucie Damian Kraus pokonuje Daiusza Krynickiego po raz pierwszy. W 86 minucie po raz drugi. W doliczonym czasie gry wynik ustala Tomasz Kowal i wygrana Walimia staje się faktem.

Unia Bogaczowice – KS Walim 3:5 (1:1)
43′ Skwarek, 60′ Laskowski, 66′ Kałoń – 28′ Drąg, 54′ A. Kraus, 77′ 86′ D. Kraus, 90+1′ Kowal

Unia: Krynicki – A. Dela, Kałoń (85′ Kubiszyn), Grzesiak (80′ Sobota), Karwiński, Laskowski, Pański, Sawicki, Skwarek, Wyszyński

Walim: Ł. Gut – Kowal, Młocek (65′ Siekiera), Rzeczycki, D. Kraus (88′ Drzewicki), Byrski, Drąg, Słapek, A. Kraus, Skotnicki, Miklas (89′ P. Gut)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.