06/03/2021

Liga Okręgowa: Uzdrowiska na remis i wysoka porażka Górnika

MKS Szczawno Zdrój zagrało ambitnie i po ambitnej walce uzyskało kolejny punkt w walce o utrzymanie w Lidze Okręgowej.  Gola na wagę punktu w 55 minucie zdobył Rutkowski. Bramka wyrównująca dla Szczawna cieszy tym bardziej, że zdobyty w walce z wiceliderem. W podobnym tonie na swoim stadionie zagrała drużyna Zdroju, która również do samego końca walczyła o uzyskanie dobrego wyniku.

Wysoka porażka Górnik Boguszów Gorce sprawia że drużyna, która dopiero co świętowała awans do IV ligi, będzie chyba musiała przełknąć gorycz drugiego z rzędu spadku.

Po rozegraniu 25 spotkań w najgorszej sytuacji znajduje się Górnik Boguszów Gorce, który zajmuje ostatnie miejsce ze stratą aż 12 punktów do bezpiecznego miejsca. O utrzymanie wciąż realnie walczą Mineralni, którzy plasują się wciąż w strefie spadkowej, ale już z tylko z 3 punktami straty. W najlepszej obecnie sytuacji jest zespół Zdroju Jedlina Zdrój, który po kilku lepszych meczach przesunął się już na bezpieczną pozycję w tabeli. Trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, to jednak wciąż za mało żeby można było mówić o osiągnięciu celu.

Szczegółowe wyniki:

MKS Szczawno Zdrój – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:1 (0:1)
55′ Rutkowski – 25′ Bierut

Zdrój Jedlina Zdrój – Skałki Stolec 1:1 (0:1)
71′ Kałwak – 31′ Dominik

Górnik Boguszów Gorce – Victoria Tuszyn 0:7 (0:2)
14′ 47′ Grzywiński, 36′ Błaszczyk, 57′ Podgórski (sam), 67′ 71′ Szachniewicz, 84′ Aldeir Cirineu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.