26/02/2021

Festiwal sportu w Jaczkowie

Sportowe emocje, kolarska rywalizacja w duchu zasady fair-play oraz upór i determinacja zawodników, wbrew momentami kapryśnej aurze, towarzyszyły Wyścigowi Kolarskiemu o Puchar Starosty Wałbrzyskiego. Zawody zostały przeprowadzone 3 sierpnia 2019 r. w Jaczkowie w ramach XIV Festynu Sportu „Szukamy następców naszych Olimpijczyków”.

Rywalizacja rozpoczęła się od godz. 12.00 startem najmłodszych zawodników amatorów, kolejno rywalizowano w grupach starszych oraz w kategoriach wiekowych zgodnych z regulaminem Związku Kolarskiego. Do zawodników oraz zwycięzców trafiły dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczane przez władze gminy, Olimpijczyków – Krzysztofa Pływaczyka i Radosława Romanika, przedstawicieli Powiatu Wałbrzyskiego, Parlamentarzystów oraz delegację niemiecką, która gościła w Gminie Czarny Bór. Nagrody specjalne oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy – Adama Góreckiego trafiły do najmłodszej zawodniczki, którą okazałą się 4-letnia Wanda Choma oraz do najstarszego zawodnika – Stefana Dziedzica.

Kategorie:

Dzieci 2008-2009

Dzieci 2008-2009-1

Dzieci 2010-2012

Dzieci 2013 i młodsze

Junior Młodszy

Juniorka Młodsza

Masters Kobiety

Masters

Młodziczka

Młodzik

Żak

Żakini

Po zakończeniu Wyścigu Kolarskiego dzieci ze świetlicy wiejskiej zaprezentowały przygotowany program artystyczny, następnie Festyn uświetnił występ muzyczny Zespołu Radość z Witkowa. Po godz. 19.00 rywalizowano w Turnieju Drwali o Puchar Tartaku Jaczków z podziałem na Mężczyzn i Kobiety. Konkurencje wzbudziły ogromne emocji i cieszyły się niemałą popularnością.

źródło: UG Czarny Bór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.