02/03/2021

Kolarstwo: Za nami jubileuszowa edycja Sudety MTB Challenge w Głuszycy

Kolarze z całego świata gościli w Głuszycy z okazji 15. edycji Sudety MTB Challenge. 2 sierpnia zmierzyli się z ostatnim etapem jednego z najcięższych maratonów górskich w Polsce.

Zawodnicy przyjechali do Głuszycy już 31 lipca. Wyruszyli z Barda przejeżdżając między innymi przez trasy Strefy MTB Sudety, największego systemu górskich tras rowerowych w kraju. 1 sierpnia wystartowali z boiska przy ul. Dolnej i pojechali w kierunku Wielkiej Sowy.

Ostatniego dnia imprezy ponownie pojawili się na boisku przy ul. Dolnej. O godz. 10.00 rozpoczęli jazdę w kierunku m. in. Łomnicy, Głuszycy Górnej i Grzmiącej. Meta została zlokalizowana na Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy. Tak jak w poprzednich dniach kolarze ścigali się na dystansach Classic i Lite. Trasę Classic ponownie jako pierwszy ukończył Belg Rick Van Der Sande z czasem 3:11:27. Na mecie wariantu Lite pierwszy pojawił się Nils Van Tilt z czasem 2:20:31, również z Belgii.

We wszystkich etapach wyścigu brał udział głuszyczanin, Sylwester Molski. Startował na trasie Lite, a w swojej kategorii w klasyfikacji generalnej uplasował się na wysokim 3. miejscu.

W piątkowy wieczór odbyła się również dekoracja najlepszych zawodników zarówno na 5. etapie, jak i w klasyfikacji generalnej. Medale oraz puchary wręczyli Burmistrz Głuszycy Roman Głód i Grzegorz Golonko, główny organizator imprezy.

Wszystkie wyniki, zarówno z poszczególnych etapów, jak i klasyfikacja końcowa, znajdą państwo
– tutaj –

źródło: UM Głuszyca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.