Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

A klasa: Zapowiedź 1 kolejki

Zapowiedź ósmej kolejki A klasy

Przed nami pierwsza kolejka rozgrywek A klasy, nazywanej też Wałbrzyską Serią A. Kto jest faworytem do awansu? Kto będzie walczył o utrzymanie? Jak potoczą się losy Górnika Wałbrzych? Co zrobią spadkowicze MKS Szczawno Zdrój i Górnik Boguszów Gorce? Zapowiada się fantastyczny sezon, który mamy nadzieję, będzie trzymał nas w napięciu do samego końca.

Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 15 sierpnia. Najszybciej na boisko wybiegną zawodnicy Zagłębia i Czarnych Wałbrzych. Poprzednio oba spotkania były bardzo wyrównane. Derby w pierwszej kolejce, budują dodatkowe emocje. Obie drużyny występują na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego. W czwartek Zagłębie wystąpi w roli gospodarza, ale Czarni będą chcieli rozpocząć sezon z kompletem punktów.

Nasz typ: Zagłębie Wałbrzych

***

Kapitalny mecz możemy zobaczyć w Szczawnie Zdroju. Miejscowy MKS zagra przeciwko Górnikowi Nowe Miasto Wałbrzych. Obie drużyny są silne i mają duże aspiracje. Ciężko będzie wytypować, kto okaże się lepszy.

Nasz typ: remis

***

O lepsze jutro zaczyna grać Victoria Świebodzice. W poprzednim sezonie zawodnicy Daniela Gandery zaczęli wygrywać o jeden mecz za późno. Zabrakło kilku punktów. Tym razem utrzymując poziom z drugiej części zeszłorocznych rozgrywek, Victoria stanie się głównym kandydatem do awansu. Darbor Bolesławice jest jednak zawsze bardzo groźny. Jeśli dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaowocuje już w pierwszym meczu, będą bardzo groźni.

Nasz typ: Victoria Świebodzice

***

Unia Jaroszów powalczy z Górnikiem Boguszów-Gorce. W zeszłym sezonie Unia do końca walczyła o utrzymanie. Ambitna gra wystarczyła do pozostania w lidze. Górnik zaś spadł najpierw z IV ligi, później z Ligi Okręgowej. W trakcie tego lotu w dół, w Górniku zmienił się zarząd, zmieniła się organizacja pracy i rozpoczęła się optymalizacja składu. Obecnie wszystko wygląda jakby zaczęła się krzywa wznosząca.

Nasz typ: remis

***

Unia Bogaczowice zagra z Zielonymi Mrowiny. Zieloni z B klasy awansowali jakby to był spacerek. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy w pojedynku z Dariuszem Krynickim i spółką są w stanie utrzymać zwycięską passę.

  Czary mary tu. Czary mary tam. Darbor znika nam. Iskra zagra w Serie A?

Nasz typ: Unia Bogaczowice

***

Sudety Dziećmorowice wygrywając w poprzednim sezonie z Górnikiem Wałbrzych (6:0) sprawiło jedną z większych niespodzianek w całej rundzie. Dzisiaj biorąc pod uwagę kłopoty w jakich znajduje się Górnik, nie byłoby to zaskoczenie. Liczymy na dobry i bądź co bądź wyrównany mecz.

Nasz typ: Sudety Dziećmorowice

***

Orzeł Witoszów powalczy z Herbapolem Stanowice. Herbapol po zmianie trenera w meczach kontrolnych prezentował się ciekawie. Poprawiła się organizacja gry. Drużyna umie wykorzystywać swoje atuty w kwestii umiejętności technicznych, taktycznych. To z kolei żywi nadzieje, że podobnie jak w poprzednim sezonie Herbapol do końca będzie grać o pierwsze miejsce w tabeli.

Nasz typ: Herbapol Stanowice

***

Na koniec Włókniarz Głuszyca zmierzy się z KS Walim. Gladiatorzy z Głuszycy poprzedni sezon mieli dość udany. Szczególnie jesienią byli groźni. Na swoim obiekcie wręcz morderczo groźni. Jeśli ekipa z Walimia chce wywieźć komplet punktów, będzie musiała zagrać naprawdę perfekcyjnie.

Nasz typ: Włókniarz Głuszyca

A klasa: Zapowiedź 1 kolejki

A klasa: Zapowiedź 1 kolejki