Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

B klasa: Przed nami pierwsza kolejka

IV liga: Prusice przyjeżdżają do Wałbrzycha. Śląsk zagra w Nowej Rudzie

Przed nami początek rozgrywek B klasy sezonu 2019/2020. Czego możemy się spodziewać? Będzie to sezon pełen niespodzianek i trudnych, zaciętych spotkań. Spadkowicze z A klasy będą chcieli jak najszybciej wrócić ligę wyżej, ale mamy też kilka drużyn, które mogą namieszać w rozgrywkach.

Pierwsza kolejka została zaplanowana na 15 sierpnia. Czwartkowe mecze w większości przypadków rozegrane zostaną o godzinie 11:00. Zaledwie jeden mecz przewidziano na godzinę 18:00. Jeden zostanie rozegrany dopiero w listopadzie.

Trudno ocenić gdzie będzie najciekawiej. Jednakże ze względu na znajomość pewnych zespołów z dużym zainteresowaniem będziemy patrzeć na pojedynek w Szczawnie-Zdroju, w Pastuchowie, Kostrzy i Kłaczynie.

***

MKS II Szczawno Zdrój zmierzy się z rezerwami AKSu. Faworytem wydają się być gospodarze. Jak będzie? Zobaczymy. Mineralni nieźle radzili sobie w sparingach, teraz jednak czas na ligę.

Nasz typ: MKS II Szczawno-Zdrój

***

Zieloni Mokrzeszów dobrze wyglądali w sparingach. Płomień Dobromierz ma w swoich szeregach dobrych zawodników, którzy będą w wielu meczach robić różnicę. Kto wygra? Ciężko jest wskazać faworyta, ale…

Nasz typ: Płomień Dobromierz

***

Tęcza Bolesławice podejmować będzie zespół Błyskawicy Kalno. Ekipa z Bolesławic w poprzednim sezonie grała w kratkę. Lepiej, gorzej, ale zawsze była groźna. Czy Błyskawica da radę urwać punkty w meczu wyjazdowym?

Nasz typ: Tęcza Bolesławice

***

Sparta Przełom Pastuchów zagra ze spadkowiczem Iskrą Witków Śląski. Nie znamy umiejętności gospodarzy tego spotkania. Iskra w optymalnym składzie może w tym sezonie wygrać z każdym. Kluczem do sukcesu będzie tu pełna frekwencja. W innym przypadku każdy będzie mógł wygrać z Iskrą.

Nasz typ: remis

***

Sokół Kostrza powalczy o punkty z Gromem Panków. Dwie bardzo silne i bardzo wyrównane drużyny. Jeśli atut własnego boiska ma być decydujący to Sokół zdobędzie komplet punktów. My jednak będziemy bardziej ostrożni.

  Gladiatorzy wracają do treningów?

Nasz typ: remis

***

Zryw Łażany zagra z rezerwami Karoliny Jaworzyny Śląskiej. Jeżeli rezerwy zostaną wzmocnione zawodnikami pierwszego zespołu, będą poza zasięgiem. W innym przypadku wszystko jest możliwe.

Nasz typ: Karolina II Jaworzyna Śląska

***

Jako hit kolejki zapowiada się pojedynek Nysy Kłaczyny z Podgórzem Wałbrzych. Obie drużyny są bardzo silne i dobrze poukładane. Podgórzu niewiele zabrakło do utrzymania w zeszłym sezonie. Jeśli utrzymają zeszłoroczny skład i temperament, to powinni być głównym kandydatem do awansu. O awans zamierza walczyć również Nysa Kłaczyna. Zapowiada nam się wyjątkowo ciekawe spotkanie.

Nasz typ: Nysa Kłaczyna

***

Spotkanie w Żarowie rozegrane zostanie dopiero 24 listopada.

MKS II Szczawno ZdrójAKS II Strzegom15 sierpnia, 11:00
Zieloni MokrzeszówPłomień Dobromierz15 sierpnia, 11:00
Tęcza BolesławiceBłyskawica Kalno15 sierpnia, 11:00
Sparta Przełom PastuchówIskra Witków Śląski15 sierpnia, 11:00
Sokół KostrzaGrom Panków15 sierpnia, 11:00
Zryw ŁażanyKarolina II Jaworzyna Śląska15 sierpnia, 11:00
Silesia ŻarówLKS Piotrowice Świdnickie24 listopada, 11:00
Nysa KłaczynaPodgórze Wałbrzych15 sierpnia, 18:00
B klasa: Przed nami pierwsza kolejka