Siatkówka: Sobieski Żagań wyrywa zwycięstwo w Aqua Zdroju

SONY DSC

To był mecz, który pomimo porażki, wałbrzyskim kibicom siatkówki zapadnie w pamięć na długo. Kapitalna walka o każdą piłkę i punkt. Gry na przewagi. Bloki, asy serwisowe. Ataki w pierwsze i drugie tempo. Niesamowicie długie wymiany.

Nic jednak nie zapowiadało takiego horroru. Pierwszy set wałbrzyszanie wygrali pewnie, nie dając rywalom za wiele do powiedzenia. W drugiej partii wszystko wyglądało podobnie, ale w pewnym momencie coś się zmieniło i goście zaczęli grać pewniej. Od stanu po 18 przyspieszyli tempo i uzyskali przewagę. Wygrali seta i doprowadzili do remisu.

Później mieliśmy na boisku prawdziwy pojedynek bokserów. Świetny początek gospodarzy, którzy uzyskali kilku punktową przewagę. Starali się ją utrzymać do końca gry, ale im bliżej końca, tym pewniejsi byli goście. Zawodnikom Sobieskiego udało się doprowadzić do remisu, by ostatecznie wygrać seta na przewagi i wyjść na prowadzenie w meczu.

Ostatnie dwie odsłony były równie emocjonujące. W czwartej ponownie na przewagi, tym razem seta wygrali gospodarze. W piątym starciu więcej zimnej kwi w końcówce meczu zachowali zawodnicy Sobieskiego. Zwycięstwo 15:13 dało im również wygraną w meczu.

Aqua Zdrój Wałbrzych – Sobieski Żagań 2:3 (25:20, 22:25, 24:26, 28:26, 13:15)