Kolejny udany występ wałbrzyskich karateków

Wałbrzyscy karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate OBI wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushunkai Skarżysko Kamienna Cup. Był to duży turniej w którym udział wzięło ponad 350 zawodników z Polski, Austrii, Ukrainy i Rosji.

Turniej rozgrywany był w konkurencji kumite z podziałem na wiek, płeć i wagę. Do Skarżyska Kamiennej pojechało sześcioro wychowanków Sensei Tomasza Obuchowskiego i wywalczyli 4 medale.

Na drugim miejscu podium stanęły dziewczynki:

• 8 letnia Ada Wołk-Łaniewska w kategorii dzieci 8-9 lat + 30kg, która bez większych problemów pokonała swoje wcześniejsze przeciwniczki, w walce finałowej ulegając, większej i bardziej doświadczonej zawodniczce z Otwocka.
  • 12 letnia Julia Obuchowska w kategorii kadetki 12-13 lat +50kg, również zajęła 2 miejsce, bezproblemowo pokonując swoje rywalki w drodze do finału. Niestety w finale została faulowana i po badaniach lekarskich nie została przez lekarza dopuszczona do dalszej walki, tym samym zdobywając srebro.

Na trzecim miejscu stanęli dwaj chłopcy z UKKS OBI

• 14 letni Szymon Pomjan w kategorii Kadet -55 kg ulegając w walce półfinałowej zawodnikowi z Turka
  • 16 letni Dominik Obuchowski w kategorii Junior -70 kg, który w półfinale uległ nieznacznie Ukraińcowi

W sumie wyjazd zaliczany jest do udanych. 9 letni Kacper Waszak i 13 letni Konrad Goworski, zrealizowali zakładane założenia Sensei Tomasza Obuchowskiego, mimo że nie udało się stanąć na podium.

Przed Wałbrzyskimi karatekami jeszcze jeden start w październiku, oraz jeszcze kilka startów do końca roku 2019