Pamięci Janusza Kuliga

Jakub Zima

Walim rajdami stoi. Tę prawdę znają wszyscy miłośnicy sportów samochodowych. Nasze Walimskie Patelnie znane są każdemu kierowcy rajdowemu, a i pewnie wszystkim kibicom tego sportu. To tutaj, w 2008 roku, oddając hołd znanym kierowcom rajdowym – Januszowi Kuligowi i Marianowi Bublewiczowi – odsłonięto pamiątkową tablicę, a w 2011 roku, ulicę, przy której ustawiono obelisk, nazwano imieniem Janusza Kuliga.

Dlatego 19 października, aby upamiętnić  pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy pamiątkowej  tablicy, na słynnych Walimskich Patelniach,   Stowarzyszenie Pamięci Janusza Kuliga zorganizowało  spotkanie przyjaciół i kibiców rajdowych. Przybyli bliscy śp. Janusza, w tym rodzice –  państwo Helena i Jan Kuligowie.

Na zaproszenie Tatiany i Jana Kocjanów do Walimia przyjechał m.in. Michał Bębenek, Andrzej Garycki, współtwórca wielickich Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Ryszard Krawczyk, były dyrektor Rajdów Elmot oraz Nikon. Środowisko młodych zawodników reprezentowali m.in. aktualny rajdowy mistrz Polski Miko Marczyk oraz Anna Gańczarek-Rał, zeszłoroczna mistrzyni Polski w wyścigowej klasie DN-2. Było też  liczne grono lokalnych zawodników rajdowych, w tym grupa Walim Rajdowy oraz kibiców. Nie mogło zabraknąć  Wójta Gminy Walim  Adama Hausmana.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem, chwilą ciszy uczczono pamięć po tragicznie zmarłym kierowcy.  Następnie wyświetlono prezentację o karierze Janusza Kuliga i jego największych sukcesach zawodowych.  Atmosferę spotkania podkreśliły  repliki rajdówek, którymi jeździli Janusz Kulig i Marian Bublewicz.

źródło: UG Walim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kolejny udany występ wałbrzyskich karateków

Wałbrzyscy karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate OBI wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushunkai Skarżysko Kamienna Cup. Był to duży turniej w którym udział wzięło ponad 350 zawodników z Polski, Austrii, Ukrainy i Rosji. Turniej rozgrywany był w konkurencji kumite z podziałem na wiek, płeć i wagę. Do Skarżyska Kamiennej […]