Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

A klasa: Darbor wygrywa na Nowym Mieście

A klasa: Darbor wygrywa na Nowym Mieście

Pojedynek trzeciej drużyny z czwartą zapowiadaliśmy jako jedno z najciekawszych wydarzeń 12 kolejki Wałbrzyskiej Serie A. Górnik Nowe Miasto nie zwykł oddawać punktów, szczególnie gdy gra na własnym obiekcie. Darbor nie specjalnie zwraca na takie rzeczy uwagę i do meczu w Wałbrzychu przystąpił celując w trzy punkty.

Samo spotkanie nie stało jednak na zbyt wysokim poziomie. Taktyczne szachy trwały praktycznie przez 90 minut. Kilka sytuacji podbramkowych i dużo gry w środku pola. Do przerwy goli nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron Górnik zaatakował. Bramkę po jednej z kontr zdobył Smaruj. Pomimo oczekiwań obraz gry się nie zmienił.

Jedną z nielicznych akcji, jaką gospodarze przeprowadzili po przerwie, która miała szansę powodzenia miała miejsce już w 90 minucie gry. Sędziowie nie odgwizdali faulu na Jakubie Fijałkowskim w polu karnym. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wszystko jest w porządku, jednak po analizie zapisu wideo, jesteśmy zdania, że sędziowie popełnili błąd i rzut karny Górnikowi się należał.

Za pretensje i obraźliwe słowa wobec arbitrów Jakub Fijałkowski otrzymał po meczu czerwoną kartkę. Co na to wszystko wydział dyscypliny?

Górnik NM Wałbrzych – Darbor Bolesławice 0:1 (0:0)
52′ Smaruj

A klasa: Darbor wygrywa na Nowym Mieście