A klasa: Gałek broni karnego. Trzy czerwone kartki i walka o wynik do ostatniej sekundy

Zagłębie w Mrowinach praktycznie od zawsze miało trudne przeprawy. W tym sezonie kibice liczyli na przełamanie. Mecz od pierwszych minut układał się pomyślnie dla gości. Już w 4 minucie dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Szymon Pawełek.

Po kolejnej centrze w pole karne, pod bramką gospodarzy zrobiło się spore zamieszanie, w którym największą przytomnością umysłu wykazał się grający trener, Łukasz Wojciechowski. Bramka na 2:0, pozwoliła wałbrzyszanom spokojnie dograć pierwszą połowę meczu na dużym spokoju.

Po zmianie stron sytuacja diametralnie się zmieniła. Zieloni zaatakowali ze zdwojoną siłą i zepchnęli Zagłębie do głębokiej defensywy. Gospodarze byli tak zdeterminowani do osiągnięcia korzystnego wyniku, że praktycznie zamknęli rywala na ich połowie boiska.

W 53 minucie w polu karnym doskonale zachował się Jakub Jagła, umieszczając piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego Daniela Gałka. Bramka kontaktowa uskrzydliła gospodarzy. Zieloni zaatakowali z jeszcze większym zaangażowaniem. W 67 minucie ich wysiłki zostały wynagrodzone golem strzelonym przez Filipa Ciubę.

Sporo zamieszania zrobiło się jeszcze w ostatnich minutach spotkania. Sędzia zawodów w 89 minucie gry podyktował dla gospodarzy rzut karny. Gracze Zagłębie nie mogli się pogodzić z jego decyzją, za co zostali surowo potraktowani przez arbitra spotkania.  Najpierw drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Przemysław Dobiega. Niemal natychmiast żółtą kartkę dostał Marcin Sobotka, który i z tą decyzją nie chciał się zgodzić. Sędzia czerwonego kartonika nie zdążył jeszcze schować i powtórzył sekwencję żółta i czerwona. Tym razem dla Sobotki.

Szczęśliwie dla Zagłębia, kapitalną interwencją przy rzucie karnym popisał się Daniel Gałek. Bramkarz wałbrzyskiej drużyny w tej rundzie na sześć jedenastek, obronił aż pięć!

Zieloni Mrowiny – Zagłębie Wałbrzych 2:2 (0:2)
52’ Jagła, 67’ Ciuba – 4’ Pawełek, 22’ Wojciechowski