Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Tak spędzamy święta: Katarzyna Iwańczuk

Tak spędzamy święta: Katarzyna Iwańczuk

Sportowy Wałbrzych przez cały rok żyje wydarzeniami sportowymi. Pokazujemy rywalizację na boiskach i na hali. Rozmawiamy z bohaterami tych wydarzeń. Wspólnie przeżywamy starty.

Teraz, gdy nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia, zapytaliśmy byłych i obecnych sportowców, trenerów, dziennikarzy, ludzi, dla których sport to nie tylko pasja, ale i sposób na życie: Czym są dla nich Święta? Jak je spędzają oraz co byłoby dla nich najlepszym prezentem gwiazdkowym?

Katarzyna Iwańczuk (piłkarka – UKS Bielawianka Bielawa)

Święta dla mnie to przede wszystkim czas spędzony z rodzina. W ciągu codziennego natłoku, bardzo mi tego brakuje. Bardzo cenie sobie samodzielnie wykonane potrawy, na które normalnie nie mam nigdy czasu. Skupiam się z reguły na słodkościach takich jak pierniki czy rogaliki, ponieważ mam możliwość podzielić się nimi również z przyjaciółmi.

Jeżeli chodzi o wigilię, to zawsze spędzamy ją z rodziną, zajadając się pysznymi potrawami, następnie grając na różnych instrumentach i śpiewając bawimy się i cieszymy wspólnie spędzonym czasem. Cieszy mnie również moment obdarowywania moich bliskich prezentami, do których przygotowuje się bardzo indywidualnie, szczegółowo i zazwyczaj z miesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ uważam, że nie ma nic lepszego niż obdarowywanie innych ludzi i ich radość z dostawania prezentów.

Pierwszy dzień świat, zaraz po zjedzeniu śniadania spędzamy zawsze na boisku tak samo jak po Sylwestrze, dla lepszego samopoczucia i zgromadzenia większej ilości miejsca na kolejne pyszności. Drugi dzień świat jest u nas również wyjątkowy, ponieważ już od kilku lat mamy taka tradycje, że spędzamy go w bardzo podobnym gronie, w grupie naszych wspaniałych przyjaciół. Najlepszym prezentem gwiazdkowym dla mnie był by zastrzyk zdrowia zarówno dla mnie jak dla moich bliskich, ponieważ troszeczkę go brakuje, a bez niego nie ma się nic.

zdjęcie użyczone