02/03/2021

Tak spędzamy święta: Tomasz Stasiński

Sportowy Wałbrzych przez cały rok żyje wydarzeniami sportowymi. Pokazujemy rywalizację na boiskach i na hali. Rozmawiamy z bohaterami tych wydarzeń. Wspólnie przeżywamy starty.

Teraz, gdy nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia, zapytaliśmy byłych i obecnych sportowców, trenerów, dziennikarzy, ludzi, dla których sport to nie tylko pasja, ale i sposób na życie: Czym są dla nich Święta? Jak je spędzają oraz co byłoby dla nich najlepszym prezentem gwiazdkowym?

Tomasz Stasiński (prezes – Czarni Wałbrzych)

Boże Narodzenie to z jednej strony dni, w których świętuję tak jak wszyscy katolicy narodzenie Chrystusa i to jest oczywiście najważniejszy wymiar Świąt. Z drugiej strony to też ten moment w roku, gdy można chwilę odetchnąć od codziennych obowiązków i stresów, odpocząć fizycznie i psychicznie oraz poświęcić więcej czasu rodzinie.

W tym roku pierwszy raz w życiu spędzę Święta poza domem, gdyż wybrałem się z żoną na Filipiny, aby być w tym czasie z jej rodziną. Ponieważ Filipiny są podobnie jak Polska krajem, który zamieszkują w większości katolicy, a Filipińczycy są ludźmi spontanicznymi, radosnymi i obdarzonymi dużym temperamentem, spodziewam się dość hucznego świętowania, ale szczegóły są póki co dla mnie niewiadomą. Ale jestem dobrej myśli i sądzę, że będzie to miło spędzony czas.

Chyba nie ma czegoś takiego. Oczywiście zwyczaj dawania sobie drobnych prezentów na Święta jest piękny i praktykujemy go w rodzinie, ale z reguły na te najlepsze rzeczy w życiu trzeba ciężko zapracować samemu. Niestety nie ma nic za darmo, to nie koncert życzeń. Mimo wszystko życzę wszystkim pięknych prezentów, Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego i sukcesów w Nowym Roku!

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.